«Нафтогаз» має можливість не піднімати ціни на газ з 1 травня

«Нафтогаз» має можливість не піднімати ціни на газ з 1 травня

«Нафтогаз» здійснив закупівлю газу в точці Словаччини за ціною, еквівалентною 5981 грн/1000 куб. м

«Нафтогаз» має можливість не піднімати ціни на газ з 1 травня
Фото: УНІАН

Ціна закупівлі газу на європейському ринку «Нафтогазом України» знизилася нижче рівня, передбаченого постановою Кабміну про покладення спеціальних обов'язків (ПСО), це сталося вперше за час існування режиму ПСО. Про це пише Економічна правда із посиланням на лист голови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

За його словами, «Нафтогаз» здійснив закупівлю газу в точці Словаччини за ціною, еквівалентною 5981 грн/1000 кубометрів. З урахуванням ПДВ і витрат на транспортування і поставку це відповідає роздрібній ціні на рівні приблизно 8380 грн/1000 «кубів».

«Завдяки реформі ринку газу десятки компаній вільно купують газ на європейському ринку та постачають його українським комерційним споживачам. Крім того, газ продають місцеві видобувники і трейдери. Загалом на ринку зареєстровано кілька сотень торговців. У українських побутових споживачів вибору немає. Для абсолютної більшості з них постачальник є лише один – приватна компанія газзбут. Забезпечувати цей газзбут газом зобов'язаний Нафтогаз, бо є постанова про покладення спецобов‘язків (ПСО)», – написав Коболєв на своїй сторінці в Facebook.

Завдяки реформі ринку газу десятки компаній вільно купують газ на європейському ринку та постачають його українським...

Опубліковано Andriy Kobolyev Четвер, 14 березня 2019 р.

За його словами, побутові споживачі мають отримати можливість вільно обирати постачальника з урахуванням найкращої ціни, надійності та сервісу.

«Ціна на європейському ринку за останні місяці знизилася настільки, що з квітня українські газові трейдери, вірогідно, будуть пропонувати газ за ціною нижчою, ніж поточна ціна, встановлена для населення в постанові про ПСО. З урахуванням ПДВ та витрат на транспортування і постачання ціна виходить на рівні приблизно 8380 грн/тис. кубометрів, а населення платить по 8 550 грн (або й більше, бо газзбути маніпулюють з обсягами і нормами). Комерційні споживачі мають вибір. Люди також мають його отримати», – додав Коболєв.

Глава «Нафтогазу» запропонував Кабміну провести повну лібералізацію поставок природного газу для всіх категорій споживачів з 1 квітня 2019 року.

Зокрема, планують скасувати режим ПСО і усунути існуючі обмеження для зміни постачальника природного газу, які зараз застосовують приватні газозбутові компанії.

Нагадаємо: згідно з постановою про ПСО, ціна на газ для населення має зрости до 9852 грн за 1000 кубометрів з 1 травня 2019 року, а також може збільшитися до 12 314 грн з 1 січня 2020 року.

Раніше Mind писав, що Україна може видобувати більше власного газу і споживати його ефективніше, посилаючись на заяву Гройсмана. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло