Гройсман: Україна може видобувати більше власного газу і споживати його ефективніше
Спецпроєкт
Реформа енергоринку
Проект реалізує Mind за підтримки енергетичної компанії ДТЕК

Гройсман: Україна може видобувати більше власного газу і споживати його ефективніше

Очільник уряду впевнений у майбутній незалежності України від поставок газу з-за кордону

Гройсман: Україна може видобувати більше власного газу і споживати його ефективніше
Володимир Гройсман
Фото: kmu.gov.ua

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що Україна може добувати більше власного газу і у майбутньому не залежатиме від будь-яких поставок газу з-за кордону.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook і пояснив, що головна мета енергетичної стратегії – забезпечити Україну власним газом та з часом стати країною-експортером.

«Україна – енергетична країна. Я впевнений, що ми можемо видобувати більше власного газу і споживати його ефективніше. Для нас абсолютно реально у майбутньому не залежати від будь-яких поставок газу з-за кордону», – написав Гройсман.

Україна – енергетична країна. Я впевнений, що ми можемо видобувати більше власного газу і споживати його ефективніше. Для нас абсолютно реально у майбутньому не залежати від будь-яких поставок газу з-за кордону. – Ми зруйнували закритий клуб в енергетиці. Відкрили геодані, запроваджуємо прозорі аукціони та конкурси. – Ввели мораторій на 5 років щодо перегляду ставок рентних платежів. Зменшили рентні платежі на нові свердловини – Завдяки зміні системи роботи «Держгеонадр» можемо до 2023-2025 років значно збільшити видобуток газу – Впроваджуємо енергоефективність. 5-й рік працює урядова програма #ТепліКредити, якою скористалися близько півмільйона українських сімей. – Запускаємо Фонд енергоефективності, який надаватиме кошти на енергозберігаюче обладнання. Головна мета цієї енергетичної стратегії – забезпечити Україну власним газом та з часом стати країною-експортером. #УрядГройсмана

Опубликовано Volodymyr Groysman Суббота, 2 марта 2019 г.

Як зазначається у повідомленні на сайті уряду із посиланням на слова прем’єр-міністра державна компанія «Укргазвидобування» добуває близько 15 млрд куб.м. і ще близько 5 млрд куб.м видобувають приватні компанії. «А споживаємо ми 32 млрд куб.м (на рік) . Тож нам треба щонайменше на 11 млрд куб.м добувати більше, аби забезпечувати себе своїм газом», – пояснив Гройсман.

Крім того, він додав, що «Ми зруйнували закритий клуб в енергетиці. Відкрили геодані, запроваджуємо прозорі аукціони та конкурси. Ввели мораторій на 5 років щодо перегляду ставок рентних платежів. Зменшили рентні платежі на нові свердловини», – зазначив Гройсман.

Також, за його словами, завдяки зміні системи роботи «Держгеонадр» Україна може до 2023-2025 років значно збільшити видобуток газу.

«Впроваджуємо енергоефективність. 5-й рік працює урядова програма #ТепліКредити, якою скористалися близько півмільйона українських сімей. Запускаємо Фонд енергоефективності, який надаватиме кошти на енергозберігаюче обладнання», – наголосив очільник уряду.

Нагадаємо: на думку Міністра закордонних справ Павла Клімкіна, Росія організує нову газову війну, якщо Північний потік буде побудовано.

Раніше, План дій щодо реформи енергетичного сектору України та управління «Нафтогазом» анонсувала ОЕСР. Проект організації, орієнтований на реформування енергетичного сектору України, фінансує уряд Норвегії.

Як писав Mind, уряд заклав на 2019 рік понад 2 млрд грн на реструктуризацію та ліквідацію вугільних підприємств. На підтримку впровадження «Енергетичної стратегії України» Кабмін пропонував використати 496,125 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті