Росія повідомила Болгарії, що припинить транзит газу з України до Туреччини з 2020 року

Росія повідомила Болгарії, що припинить транзит газу з України до Туреччини з 2020 року

Болгарський міністр зацікавлена в тому, щоб друга нитка «Турецького потоку» пройшла через територію Болгарії

Росія повідомила Болгарії, що припинить транзит газу з України до Туреччини з 2020 року
Міністр енергетики Болгарії Теменужка Петкова
Фото: БГНЕС

Міністр енергетики Болгарії Теменужка Петкова заявила, що російський «Газпром» має намір припинити транзит газу з України в Туреччину по Трансбалканському коридору з січня 2020 року, повідомляє novinite.ru.

За словами Петкової, Болгарія вже отримала офіційне повідомлення від «Газпром експорту». Збитки від припинення транзиту влада країни оцінює в $110 млн на рік.

Петкова підкреслила також, що за контрактом Софія повинна була отримувати транзитні платежі до кінця 2030 року, тому болгарська сторона залишає за собою право звернутися до міжнародного арбітражу для стягнення їх з «Газпрому». Але такий сценарій можливий, тільки якщо друга транзитна гілка «Турецького потоку» з якихось причин не піде через Болгарію, уточнила міністр.

Петкова нагадала, що друга нитка газопроводу повинна пройти через болгарську територію. Вона уточнила, що Болгарія поки що не отримала конкретного схвалення від Єврокомісії на будівництво другої нитки цього газопроводу, але всіх законодавчих норм було дотримано. Тому міністр вважає, що причин для відмови в будівництві немає.

Міністр енергетики РФ Олександр Новак в жовтні минулого року назвав варіант будівництва продовження газопроводу «Турецький потік» через Болгарію і продовження його до Австрії пріоритетним для Росії.

При цьому дипломати ЄС і США побоюються, що проект на 1,4 млрд євро може посилити залежність ЄС від газу та підірвати українську безпеку.

Нагадаємо, на початку лютого низка компаній отримала дозвіл брати участь у тендері на розробку та будівництво газопроводу між Болгарією та Грецією з метою зниження залежності від російського газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті