Нацкомфінпослуг за 10 років позбавила ліцензій 133 страхові компанії

Нацкомфінпослуг за 10 років позбавила ліцензій 133 страхові компанії

Істотне скорочення числа страховиків не призвело до скорочення обсягу страхових послуг, а, навпаки, сприяло їх росту

Нацкомфінпослуг за 10 років позбавила ліцензій 133 страхові компанії
Фото: Shutterstock

Національна комісія, що здійснює держрегулювання ринку фінансових послуг (Нацкомфінпослуг, до 2011 року Держфінпослуг) України, за 10 років позбавила ліцензій 133 страхові компанії, з яких 119 – за останні чотири роки, передає Ліга страховіх організацій України.

Про це повідомив Інтерфакс-Україна із посиланням на члена Нацкомфінпослуг України Олександра Залєтова.

При цьому він підкреслив, що тільки за перші два місяці 2019 року позбулися своїх ліцензій 15 страхових компаній.

«Це стало можливим завдяки як плановим перевіркам, які Нацкомфінпослуг отримала право здійснювати в цьому році, так і новим регуляторним вимогам до якості активів і платоспроможності страховиків», – зазначив Залєтов.

За його словами, істотне скорочення числа страхових компаній не тільки не призвело до скорочення обсягу страхових послуг, а, навпаки, сприяло їх росту, особливо в частині роздрібного страхування, обсяг якого за останні чотири роки збільшився більш ніж в два рази. 

Станом на 30 вересня 2018 року в Україні було зареєстровано 285 страхових компаній, з яких 31 спеціалізувалася на страхуванні життя та 254 – ризиковому страхуванні.

Нагадаємо: Нацкомфінпослуг за період з 1 серпня 2018 року по 31 січня 2019 року отримало 2124 звернень фізичних та юридичних осіб (враховуючи звернення народних депутатів України, листи Кабінету Міністрів України, Адміністрації Президента України, комітетів Верховної Ради України, міністерств та відомств тощо) з питань  страхової діяльності, що на 423 звернення менше, ніж за аналогічний період.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті