Палата представників США вимагає оприлюднити результати розслідування Мюллера

Палата представників США вимагає оприлюднити результати розслідування Мюллера

Демократи готові домагатися оприлюднення всього тексту доповіді в судовому порядку

Палата представників США вимагає оприлюднити результати розслідування Мюллера
Роберт Мюллер
фото FBI

Палата представників переважною більшістю голосів схвалила резолюцію з вимогою зробити надбанням громадськості доповідь спецпрокурора Мюллера про можливі зв'язки Трампа з Кремлем і передбачуване втручання Росії в президентські вибори в США в 2016 році. Про це повідомляє DW.

За розсекречення доповіді Мюллера проголосували 420 членів Палати представників, жоден з присутніх не висловився проти, чотири представника табору консервативних республіканців утрималися.

Спецпрокурор Роберт Мюллер з травня 2017 року веде розслідування щодо можливих зв'язків Трампа з Росією і перевіряє, чи не намагався Трамп перешкодити правосуддю, звільнивши тодішнього директора ФБР Джеймса Комі.

Мандат спецпрокурора передбачає, що Мюллер за підсумками роботи повинен відзвітувати перед генпрокурором і міністром юстиції США Вільямом Барром. Сам Барр не зобов'язаний публікувати результати доповіді Мюллера.

У свою чергу генеральний прокурор Барр за правилами міністерства юстиції США може самостійно вирішувати, які частини доповіді слід розсекретити. Коли Мюллер завершить своє розслідування, Барр повинен буде повідомити про це ключових представників демократів і республіканців у правових комітетах Палати представників і Сенату. Він не зобов'язаний публікувати результати доповіді, проте має право передати всі документи Конгресу.

Демократи готові домагатися оприлюднення доповіді в суді, при чому вони вже заявили про те, що в разі потреби вони готові будуть подати в суд з метою домогтися публікації всього тексту доповіді.

Резолюція, представлена ​​на минулому тижні главами шести комітетів в Палаті представників, які займаються розслідуваннями, пов'язаними з Трампом, закликає Барра опублікувати всі дані з доповіді Мюллера, крім тих, оприлюднення яких заборонено законом, і надати цю доповідь без скорочень Конгресу.

Більше про розслідування – в матеріалі Mind «Полювання на Трампа»: навіщо спецпрокурору США компроментувати президента».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті