США мають намір позбавити Visa та MasterCard можливості працювати у Венесуелі

США мають намір позбавити Visa та MasterCard можливості працювати у Венесуелі

Адміністрація Трампа також хоче відключити Венесуели від SWIFT

США мають намір позбавити Visa та MasterCard можливості працювати у Венесуелі
фото pixabay.com

Сполучені Штати розглядають можливість запровадження фінансових санкцій, які могли б заборонити Visa , Mastercard та інші платіжних систем обробляти операції у Венесуелі. Про це повідомляє Reuters.

Цей крок може стати ще однією спробою адміністрації США посилити тиск на президента країни Ніколаса Мадуро та його прибічників. Видання наголошує, що нові санкції будуть спрямовані проти венесуельської еліти, наближеної до Мадуро, до якої входять зокрема і військові.

«Мета цих санкцій – продовжити позбавляти незаконний режим Мадуро доступу до засобів і можливості красти у венесуельського народу», – сказало джерело видання, яке є американським високопоставленим чиновником.

Він додав, що потенційні фінансові санкції моделюються за аналогічними, запровадженими адміністрацією Трампа проти Ірану, Північної Кореї, Сирії та РФ.

В цілому обмеження будуть спрямовані на те, щоб заблокувати доступ держбанків Венесуели до міжнародної фінансової системи, включаючи спробу змусити піти з ринку постачальників кредитних карт, а також відключити влади від системи обміну банківськими повідомленнями SWIFT.

Нагадаємо: днями Мінфін США ввів санкції проти російського «Єврофінанс Моснарбанку» через його зв'язки з державною нафтовою компанією Венесуели PDVSA.

Раніше США ввели санкції проти венесуельської держкомпанії PDVSA. Оскільки експорт сирої нафти – основне джерело прибутку країни, таким чином Вашингтон відрізав уряд Ніколаса Мадуро від доходів.

Як стало відомо згодом, російська «Роснєфть» допомагає державній нафтовій компанії Венесуели PDVSA обійти санкції США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті