Трамп пригрозив ЄС болючими наслідками, якщо переговори щодо торгівлі не продовжаться

Трамп пригрозив ЄС болючими наслідками, якщо переговори щодо торгівлі не продовжаться

Американський лідер обіцяє ввести мита на багато товарів з Європи, якщо прогресу досягнуто не буде

Трамп пригрозив ЄС болючими наслідками, якщо переговори щодо торгівлі не продовжаться
Дональд Трамп
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп пригрозив Брюсселю,  що США можуть швидко завдати йому значного болю, якщо ЄС не співпрацюватиме з Вашингтоном у торгових переговорах. Про це повідомляє FT.

Після зустрічі з ірландським прем'єр-міністром Лео Варадкаром Трамп поскаржився на ЄС через труднощі у взаємодії з питань торгівлі.

«Вони не хотіли вести переговори з адміністрацією Обами, і, якщо чесно, до нього також. Я не просто звинувачую президента Обаму, – сказав президент США. – Якщо вони не з нами розмовлятимуть, ми зробимо те, що буде  мати досить важкі економічні наслідки. Ми введено мита на багато їх продукції».

Видання наголошує, що ЄС та США вели тривалі переговори з адміністрацією Обами щодо всеосяжної торгової угоди, але вони не завершились і до того, як Обаму на посту змінив Трамп.

За словами американського лідера, США і ЄС пообіцяли розпочати торгові переговори з метою зниження тарифів на промислові товари, але переговори опинилися в глухому куті, тому що Вашингтон хоче включити до тем обговорення сільське господарство, а цьому протистоять Брюссель.

Між тим США встановили мита на імпорт сталі та алюмінію в ЄС і пригрозили накласти більше мит на імпорт автомобілів з ЄС, що знизило довіру до адміністрації Трампа в європейських столицях.

Проблеми в торговельних відносинах між ЄС і США посилилися в четвер, 14 березня, коли Європарламент проголосував проти продовження переговорів з Вашингтоном.

Нагадаємо: у лютому стало відомо, що Європейський союз готується до введення заходів у відповідь на 20 млрд євро ($22,7 млрд), якщо Вашингтон впровадить податкові мита на імпорт автомобілів з Європи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті