ЄС значно збільшить безмитні квоти на українську курятину та «обріже крила» Косюку - Politico

ЄС значно збільшить безмитні квоти на українську курятину та «обріже крила» Косюку - Politico

Нова домовленість між Києвом та Брюсселем закриє «геніальну та абсолютну законну» лазівку, завдяки якій Косюк безмитно продавав філе в ЄС

ЄС значно збільшить безмитні квоти на українську курятину та «обріже крила» Косюку - Politico
Юрій Косюк
Фото: УНІАН

Україна та Брюссель неочікувано уклали попередню домовленість про збільшення безмитного експорту курятини до ЄС, що закриє хитру юридичну лазівку, яку використовує компанія українського мільярдера Юрія Косюка. Про це повідомляє Politico.

Представник Єврокомісії цю інформацію видання підтвердив та додав, що нову угоду буде направлено на розгляд Ради ЄС та в Європарламенту.

«Угода є цінним інструментом у прагненні Заходу допомогти Києву вибратись із політичної орбіти Росії», – наголошується в матеріалі.

Рішення стосується суперечки, яка триває з 2016 року. Мова йде про те, що європейські фермери обурені «геніальним та абсолютно законним обхідним шляхом», який вигадав власник та глава ради директорів групи компаній «Миронівский хлібопродукт» Юрій Косюк. Мова йде про те, що його компанії використовують лазівку в угоді, яка дозволяє їм експортувати найбільш цінну частину курки – куряче філе – без мит. Видання наголошує, що зазвичай ЄС використовує спеціальні мита для того, щоб захистити європейських виробників.

Компанія Косюка відправляє до ЄС курятину з кісткою, не сплачуючи жодних мит, далі пакувальники в ЄС просто відрізають кістку і продають філе, не сплачуючи мита.

Минулого року ЄК повідомляла Politico, що вважає цю практикою такою, що суперечить духу угоду. Пізніше регулятор відновив торгові переговори, спеціально для вирішення проблеми з курятиною.

Однак видання наголошує, що і це рішення навряд порадує європейських птахівників, оскільки воно «запропонує щедру поступку для українських експортерів».  Зокрема, джерела видання говорять, що компроміс між ЄС та Україною як мінімум подвоїть імпорту квоту на українську курятину, яка наразі складає 20 000 метричних тонн на рік. Одне з джерел повідомило, що квоту буде збільшено на 50 000 метричних тонн,що загалом складе 70 000 метричних тонн. Представники промисловості в Брюсселі також підтвердили, що чули цифру у 70 000 метричних тонн.

Українські чиновники в Брюсселі відмовилися коментувати цифри, пославшись на те, що процес ще триває. Глави європейських урядів все ще повинні підписати угоду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло