«Брейвік благословив»: нападник на мечеть у Новій Зеландії розповів, чому скоїв теракт

«Брейвік благословив»: нападник на мечеть у Новій Зеландії розповів, чому скоїв теракт

«Відеоігри навчили мене бути вбивцею», - заявив «новий Брейвік»

«Брейвік благословив»: нападник на мечеть у Новій Зеландії розповів, чому скоїв теракт
фото з соцмереж

Щонайменше 49 людей загинули в результаті збройного нападу на дві мечеті в новозеландському місті Крайстчерч. Поліція затримала кількох підозрюваних. Один із нападників – 28-річний австралієць Брентон Таррент. Саме він вів пряму трансляцію нападу у соцмережах.

Таррент перед атакою написав маніфест, що виражає ультраправі екстремістські, антиіммігрантські погляди. Він називає себе простим австралійцем з сім'ї з доходом нижче середнього. «Це терористична атака», – йдеться в тексті маніфесту.

Як пише ВВС-Україна, Таррент перетворив масове вбивство на реаліті-шоу: на себе він закріпив натільну камеру, і тисячі глядачів у Facebook та Instagram могли в прямому ефірі спостерігати за тим, як він розстрілює чоловіків, жінок і дітей у мечеті «Аль-Нур».

На адресу соцмережі вже лунає гостра критика – адміністрація не спромоглася заблокувати трансляцію, яка тривала принаймні 17 хвилин. У Facebook зазначили, що закрили ефір Таррента одразу, як про нього дізналися.

На відео видно, як Таррент під'їжджає до мечеті на автомобілі, дістає з багажника автоматичну зброю і йде розстрілювати людей. Все, що відбувається, нагадує комп'ютерну гру.

До того, як вийти в ефір, Таррент попрощався з інтернет-користувачами.

«Я збираюся атакувати загарбників і влаштувати стрім на Facebook, лінки внизу. Поки ви це читаєте, я маю вийти в ефір. Якщо раптом не виживу, бажаю вам удачі. Зустрінемося в Вальгаллі!», – казав Таррент. У германо-скандинавській міфології Вальгалла – це рай для воїнів, що героїчно загинули в бою.

«Брейвік благословив»: нападник на мечеть у Новій Зеландії розповів, чому скоїв теракт
Підлога мечеті після теракту
@CapitalTV_News

Перед нападом Таррент оприлюднив у мережі так званий «маніфест», в якому розповів про свої погляди.

Він називає себе «звичайним білим чоловіком», який не є членом жодної організації, але хоче помститися за теракти в європейських країнах.

За його словами, він мав «короткий контакт» із Андерсом Брейвіком – норвезьким націоналістом, який відбуває покарання за напад на дитячий табір в Осло у 2011 році і вбивство 77 осіб. Таррент каже, що отримав від Брейвіка «благословення» на свій злочин.

Він розповідає, що в юності вважав себе комуністом, але згодом змінив погляди і тепер готовий визнати себе расистом і фашистом.

При цьому він додає, що нічого не має проти мусульман, які живуть у себе вдома, проте не любить тих, хто «захоплює наші землі».

Таррент також розповів, що теракт готував впродовж останніх двох років. Він заявив, що готовий до того, що його посадять.

Відповідаючи на питання про те, де він навчився «жорстокості і екстремізму», Таррент пише про вплив популярних відеоігор: «Spyro the Dragon 3 навчила мене етнонаціоналізму, Fortnite – бути вбивцею».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті