Кандидат на пост глави ЄК обіцяє заблокувати будівництво «Північного потоку-2»

Кандидат на пост глави ЄК обіцяє заблокувати будівництво «Північного потоку-2»

Вебер називає газопровід чисто політичним проектом, який призведе до підвищення цін на газ у Європі

Кандидат на пост глави ЄК обіцяє заблокувати будівництво «Північного потоку-2»
Twitter Manfred Weber

Депутат Європарламенту від Німеччини і кандидат на пост глави Єврокомісії Манфред Вебер пообіцяв, що якщо його оберуть на цю посаду, він зробить все можливе, щоб заблокувати проект «Північний потік-2». Про це він розповів в інтерв'ю польському виданню Newsweek.

«Північний потік-2» суперечить європейським інтересам і повинен бути заблокований. Ми й так досить сильно зв'язані з Росією, а цей газопровід сильно вдарить по українських інтересах, а в довгостроковій перспективі вплине на ціни на газ для всієї Європи, – зазначив 45-річний політик в інтерв'ю.

При цьому він наголосив, що його позиція різко розходиться з позицією Берліну.

«Я категорично відкидаю будівництво газопроводу «Північний потік-2». Це не економічний проект, а чисто політичний, який іде врозріз з інтересами Євросоюзу, тому ми повинні його блокувати», – сказав він.

«У нас вже є інструменти для цього, я маю на увазі Газову директиву ЄС. І якщо я стану головою Комісії, я ще раз розгляну документ і подивлюся, які варіанти у нас є, щоб вплинути на це будівництво на його вже дуже просунутій стадії. Але моя позиція зрозуміла: газопровід суперечить європейським інтересам і повинен бути заблокований», – наголосив він.

З словами Вебера, німецькі політики та дипломати стоять на позиції, що це економічний проект, і у них немає ніяких юридичних засобів, щоб зупинити його.

«Герхард Шредер – найбільший лобіст будівництва «Північного потоку-2», і він, схоже, не бізнесмен і не політик. Тому, якщо він наполягає на його будівництві, стає ясно, що ми маємо справу з дуже політичним, а не економічним проектом», – сказав Вебер.

Він дуже позитивно відгукується про Україну.

«Моя позиція ясна: я виразно на стороні українських друзів. Я все ще вражений українськими студентами, які, як і багато поляків в 1980-х роках, вийшли на вулиці в боротьбі за свободу, демократію і верховенство закону. Росія повинна виконати Мінські угоди, припинити війну на сході України, і поки вона цього не зробить, санкції повинні бути збережені», – розповів про свою позицію політик.

В разі загострення цього конфлікту ЄС має бути повинен бути готовий посилити санкції, стверджує Вебер.

«Ми повинні дати чіткий сигнал, що ми єдині проти Росії, яка веде агресивну політику», – сказав він.

Нагадаємо: нещодавно Європарламент, Рада та Єврокомісія попередньо погодили поправки до Європейської газової директиви, щоб усі трубопроводи з третіми країнами відповідали газовим правилам ЄС.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло