Кандидат на пост глави ЄК обіцяє заблокувати будівництво «Північного потоку-2»
Вебер називає газопровід чисто політичним проектом, який призведе до підвищення цін на газ у Європі

Депутат Європарламенту від Німеччини і кандидат на пост глави Єврокомісії Манфред Вебер пообіцяв, що якщо його оберуть на цю посаду, він зробить все можливе, щоб заблокувати проект «Північний потік-2». Про це він розповів в інтерв'ю польському виданню Newsweek.
«Північний потік-2» суперечить європейським інтересам і повинен бути заблокований. Ми й так досить сильно зв'язані з Росією, а цей газопровід сильно вдарить по українських інтересах, а в довгостроковій перспективі вплине на ціни на газ для всієї Європи, – зазначив 45-річний політик в інтерв'ю.
При цьому він наголосив, що його позиція різко розходиться з позицією Берліну.
«Я категорично відкидаю будівництво газопроводу «Північний потік-2». Це не економічний проект, а чисто політичний, який іде врозріз з інтересами Євросоюзу, тому ми повинні його блокувати», – сказав він.
«У нас вже є інструменти для цього, я маю на увазі Газову директиву ЄС. І якщо я стану головою Комісії, я ще раз розгляну документ і подивлюся, які варіанти у нас є, щоб вплинути на це будівництво на його вже дуже просунутій стадії. Але моя позиція зрозуміла: газопровід суперечить європейським інтересам і повинен бути заблокований», – наголосив він.
З словами Вебера, німецькі політики та дипломати стоять на позиції, що це економічний проект, і у них немає ніяких юридичних засобів, щоб зупинити його.
«Герхард Шредер – найбільший лобіст будівництва «Північного потоку-2», і він, схоже, не бізнесмен і не політик. Тому, якщо він наполягає на його будівництві, стає ясно, що ми маємо справу з дуже політичним, а не економічним проектом», – сказав Вебер.
Він дуже позитивно відгукується про Україну.
«Моя позиція ясна: я виразно на стороні українських друзів. Я все ще вражений українськими студентами, які, як і багато поляків в 1980-х роках, вийшли на вулиці в боротьбі за свободу, демократію і верховенство закону. Росія повинна виконати Мінські угоди, припинити війну на сході України, і поки вона цього не зробить, санкції повинні бути збережені», – розповів про свою позицію політик.
В разі загострення цього конфлікту ЄС має бути повинен бути готовий посилити санкції, стверджує Вебер.
«Ми повинні дати чіткий сигнал, що ми єдині проти Росії, яка веде агресивну політику», – сказав він.
Нагадаємо: нещодавно Європарламент, Рада та Єврокомісія попередньо погодили поправки до Європейської газової директиви, щоб усі трубопроводи з третіми країнами відповідали газовим правилам ЄС.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].