У 2019 році промисловість витратить $4 млрд на розвиток штучного інтелекту

У 2019 році промисловість витратить $4 млрд на розвиток штучного інтелекту

Головними перевагами АІ називають автоматизацію і здатність аналізувати великі обсяги даних

У 2019 році промисловість витратить $4 млрд на розвиток штучного інтелекту
фото Shutterstock

У виробничому секторі впровадження штучного інтелекту є повільнішим, ніж у технологічному, однак за останні роки воно набирає обертів. У в 2018 році виробничі компанії інвестували в АІ-технології $2,9 млрд,  зокрема в програмне забезпечення, обладнання та сервіси. За даними дослідницької компанії Tractica, у 2019 році витрати промислових компаній на АІ зростуть до майже $4 млрд, а до 2025 року перевищать $13 млрд, пише DailyComm.

Основні напрями використання АІ у виробництві – це технології, що дозволяють підвищити ефективність виробництва і скоротити витрати.

Аналітики називають дискретне виробництво й обробну промисловість серед топ-5 галузей із найбільшими сумами витрат на АІ-технології.

Також у найближчі 5 років найбільші інвестиції у впровадження АІ-систем очікуються з боку роздрібної торгівлі та сегменту банківських операцій.

«Виробники хочуть впроваджувати штучний інтелект, щоб покращити ефективність обладнання, скоротити час простою, підвищити обсяги продукції та її якість. Головна перевага штучного інтелекту – у тому, що він допомагає робити висновки на базі великих обсягів даних, які людям було б занадто важко проаналізувати», – прокоментував прогноз аналітик Tractica Кіт Кіркпатрік.

При цьому загальносвітові витрати на системи штучного інтелекту, за прогнозом IDC, у 2019 році зростуть на 44% порівняно з 2018-м і складуть $35,8 млрд, а до 2022 року збільшаться більш ніж удвічі й перевищать $79 млрд.

Нагадаємо: у Швейцарії роботи побудували перший житловий будинок, будівництво пройшло у цифровому й автоматизованому режимі за мінімальною участю людей .

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті