Американську групу VR Capital зацікавили інвестиції у вітроенергетику України

Американську групу VR Capital зацікавили інвестиції у вітроенергетику України

Зараз компанія розглядає декілька проектів у сфері вітроенергетики в Україні

Американську групу VR Capital зацікавили інвестиції у вітроенергетику України
Фото: УНІАН

Компанія з управління активами VR Capital Group (США) вивчає можливості інвестування у вітроенергетику України. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на президента VR Capital Group Річарда Дейтца.

За його словами, зараз компанія розглядає декілька проектів.

«Ми почали вивчати «зелений» сектор в Україні з проектів у вітроенергетиці. З певних причин ми переключилися на сонячні електростанції, ці об'єкти виглядали більш реалізованими на той момент. Однак працювати над «вітром» ми продовжуємо, для нас це також цікаво і привабливо, сподіваємося, що в недалекому майбутньому зможемо побудувати в Україні вітроелектростанції (ВЕС)», – сказав Дейтц.

Він нагадав про запуск у березні в Кам'янець-Подільську сонячної електростанції (СЕС) на 64 МВт (керуюча компанія «Подольскенерго»). Її співінвесторами на паритетній основі стали VR Capital Group і українська група ICU. На цих же умовах побудована ще одна СЕС на 35 МВт в Херсонській області (керуюча компанія – «Солар Капітал»), яку найближчим часом планують запустити.

Дейтц додав, що до кінця літа в Миколаївській області запрацює третій спільний з ICU проект – СЕС, яка складається з 11 об'єктів загальною максимальною потужністю близько 127 МВт.

«Таким чином, загальна потужність трьох наших партнерських проектів, які будуть запущені цього року, – 225 МВт, а загальні інвестиції – на рівні $180 млн», – сказав президент VR Capital Group.

Він назвав дуже вдалим перший проект у реальному секторі України. За його словами, були відсутні нюанси, які традиційно непокоять інвесторів. Зокрема, він відзначив своєчасне митне оформлення імпортного обладнання і повернення ПДВ.

«Підрядники все зробили за графіком, на основних етапах ми отримували регулярні звіти, робота велася прозоро. На сьогодні ми можемо стверджувати, що все зроблено на досить високому рівні і з точки зору якості будівництва, хоча, звичайно, це покаже час, адже термін служби обладнання – 20–25 років», – повідомив Дейтц.

Додамо, що VR Capital Group Ltd керує активами альтернативного типу загальною вартістю понад $4,5 млрд. Вона діє через свої основні дочірні компанії, серед них – VR Advisory Services Ltd. Клієнтська база VR Capital Group в основному складається з інституційних інвесторів з США і Західної Європи, а також включає університетські фонди, благодійні організації, сімейні фонди і кошти інституціональних розпорядників активами. Група ICU заснована у 2006 році фахівцями з ING та є лідером з управління активами в Україні, її портфель перевищує $500 млн. Власником групи є її топ-менеджмент. Керуючі партнери ICU – Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко.

Раніше Mind писав, що встановлений «зелений» тариф для нової вітряної електростанції Ахметова.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло