Найбільш сприятливою країною для криптобізнесу визнано Естонію
Україна в рейтингу посіла останнє місце серед 23 країн

За даними рейтингу сприятливих для криптобізнесу країн Doing Crypto Index, перше місце посіла Естонія.
До першої десятки увійшли також Австралія, Сінгапур, Великобританія, Японія, Швейцарія, Німеччина, Швеція, Данія та Південна Корея.
Україна розташувалась на 23-у місці з 23 країн, які було відібрано для аналізу.
Для дослідження були обрані 23 країни, в яких в останні роки блокчейн-технології набули найбільшого поширення. Оцінка проводилася за трьома критеріями: політичні, правові та інфраструктурні умови.
У звіті зазначається, що «в Туреччині, Україні, Китаї та Індії найменш сприятливі умови для ведення бізнесу в галузі блокчейну та криптовалюти. Між тим у Туреччині та Україні відношення до криптовалют змінилось, а низький рейтинг пов’язаний з відсутністю визначеності правил та їхньою високою нестабільністю».
Наголошується, що в Швейцарії, Південній Кореї, Швеції, Канаді, США, Китаї, Туреччині, Україні та Індії розрив між політичними та правовими умовами є значним, що значить, що «правові засади для ведення криптобізнесу можуть змінитись під впливом політичного середовища».
Укладачі також проаналізували ставлення банків в обраних країнах до криптовалютного бізнесу.

У звіті продемонстровано ставлення глав держав до криптовалютного бізнесу. Зазначається, що «в багатьох випадках про ставлення глав держав можна судити на основі думки представників їхньої адміністрації або згадувань про криптовалюту в документах адміністрацій». У Швеції, Туреччині, Канаді та Данії роль глав держав та їхніх адміністрацій залишилась невизначеною.

Експерти також проаналізували ставлення парламентів:

Загальна кількість проаналізованих країн є надто малою для отримання надійних даних, але статистичні висновки дозволили укладачам висунути наступну гіпотезу, що «рівень економічного розвитку країни позитивно корелює із сприятливим середовищем для блокчейну та криптовалют».

У цілому дослідження показало, що всі країни світу, що потрапили в рейтинг, позитивно сприймають технології блокчейна, але безпосередньо криптовалюта викликає дуже насторожене ставлення урядів. Хоча до прямих заборон і обмежень це призводить лише в рідкісних випадках.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].