Вибори президента України: голосування розпочато

Вибори президента України: голосування розпочато

Бюлетень для голосування містить рекордну в історії України кількість кандидатів – 39 осіб

Вибори президента України: голосування розпочато
Фото: УНІАН

Сьогодні, 31 березня, проходять чергові вибори президента України. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Виборчі дільниці працюють у цей день з 8.00 до 20.00. Цього разу бюлетень для голосування містить рекордну в історії України кількість кандидатів – 39.

Нагадаємо, спочатку ЦВК зареєструвала 44 кандидати, але в останній тиждень терміну, визначеного для можливого зняття з виборів, п'ять кандидатів відмовилися від участі в них.

Зокрема, перший заступник командувача Сил спецоперацій ЗСУ, нині заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос зняв свою кандидатуру з виборів на користь чинного президента Петра Порошенка.

Мер Львова, лідер партії «Самопоміч» Андрій Садовий відмовився від участі у виборах на користь лідера «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка.

Також зняли свої кандидатури народний депутат Дмитро Добродомов і журналіст Дмитро Гнап.

На користь кандидата від «Опозиційного блоку» Олександра Вілкула зняв свою кандидатуру лідер партії «Наші» Євген Мураєв.

18 березня відмовився від виборів і заявив про підтримку Юлії Тимошенко лідер партії «Основа», народний депутат Сергій Тарута.

27 березня про зняття своєї кандидатури з виборів заявив колишній спікер Верховної Ради Олександр Мороз. Проте їхні прізвища все одно будуть у бюлетені для голосування.

Всього для проведення виборів створені 199 виборчих округів та орієнтовно 29 888 виборчих дільниць. В списках виборців на 30 березня внесені 29 789 643 людини. 31 березня комісія передала замовлення поліграфкомбінату «Україна» на 30 441 372 виборчих бюлетенів.

Додамо, що округів могло бути 223, але їх немає на території анексованого Криму та на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Так, у Донецькій області створено 12 округів з орієнтовною кількістю виборців 1 435 688 осіб, у Луганській області – 6 округів  та орієнтовна кількість виборців – 534 951 особа.

101 виборчу дільницю створено в закордонному виборчому окрузі. Вони є в посольствах і консульствах України за кордоном. Найбільше їх у ФРН – 5, по 4 – у США, Польщі, Італії, 3 дільниці – у Канаді, Іспанії та Туреччині.

Громадяни України не зможуть проголосувати на території Росії, оскільки ЦВК наприкінці 2018 року ліквідувала усі п'ять закордонних виборчих дільниць у РФ, створених у 2012 році на постійній основі. Ці дільниці перенесли до посольств України в Грузії, Казахстані та Фінляндії.

Також ЦВК створила у винятковому порядку 80 спеціальних виборчих дільниць на території військових частин: 65 – у Донецькій області, 14 – у Луганській області та одну – у Львівській. Очікується, що близько 47 000 військовослужбовців, які виконують завдання в зоні проведення Операції об'єднаних сил на Донбасі, зможуть проголосувати на спецдільницях.

Нагадаємо, що за законодавством вибори президента України проводять у два тури. Якщо в першому турі 31 березня один із кандидатів набере понад 50% голосів виборців, які взяли участь у голосуванні, його буде визнано переможцем. В іншому разі проводять повторне голосування, тобто другий тур, в якому беруть участь два кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів у першому турі. За потреби воно має відбутися 21 квітня.

ЦВК зареєструвала 2 344 міжнародних офіційних спостерігачів від 19 міжнародних організацій і 17 іноземних держав. У складі міжнародних місій немає спостерігачів від Російської Федерації, яких ЦВК відмовилася реєструвати для моніторингу за виборами.

Результати екзит-полів будуть оприлюднені після закриття виборчих дільниць о 20:00.

Додамо, що окружні територіальні комісії мають до 5 квітня включно встановити результати голосування в межах територіальних виборчих округів.

Протягом 10 днів з дня голосування, до 10 квітня включно, ЦВК має встановити результати виборів і внести їх до відповідного протоколу. У разі, якщо жоден з кандидатів не набере більше 50% голосів, то ЦВК направить до Верховної Ради подання про призначення повторних виборів президента України, які призначають на третю неділю після дня виборів (21 квітня).

Раніше Mind писав, що до Києва прибула вдова Джона Маккейна, щоб бути спостерігачем на виборах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло