Саудівська Аравія зламала телефон Джеффа Безоса – експерт

Саудівська Аравія зламала телефон Джеффа Безоса – експерт

Це може бути пов’язано з психологічною атакою на мільярдера в якості помсти за висвітлення вбивства Джамала Хашоггі

Саудівська Аравія зламала телефон Джеффа Безоса – експерт
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Експерт з безпеки Гевін де Беккер звинуватив Саудівську Аравію в зламі телефону глави компанії Amazon Джеффа Безоса. У своїй колонці на сайті видання Daily Beast фахівець заявив, що саудівці отримали доступ до персональних даних мільярдера і саме вони передали фотографії та повідомлення Безоса таблоїду National Enquirer.

Як відомо, статки Безоса складають $146 млрд, він займає 1-й рядок рейтингу Forbes найбагатших людей світу.

«Наші розслідувачі і кілька незалежних експертів зробили висновок, що саудівці отримали доступ до телефону Безоса і отримали з нього особисту інформацію», – цитує де Беккер свою підсумкову доповідь про розслідування, передану в правоохоронні органи.

Раніше сам Безос розповідав, що цією інформацією його шантажували представники медіакомпанії American Media (AMI), яка видає журнал National Enquirer. Конфлікт між Безосом і медіахолдингом почався після серії матеріалів Washington Post (яка належить Безосу) про діяльність American Media.

Деталей розслідування, які привели де Беккера до такого висновку, він не розкриває. Але саудівські спецслужби здатні отримувати великі масиви інформації з смартфонів, не залишаючи слідів, стверджує розслідувач.

За його словами, шантаж Безоса пов'язаний з висвітленням вбивства Джамала Хашоггі, саудівського журналіста, який працював в Washington Post. Він наводить численні докази зв'язку AMI з саудівською владою.

National Enquirer почав публікувати особисту інформацію Безоса під час шлюборозлучного процесу мільярдера. В день офіційного розлучення табло їд надрукував знімки власника Amazon з його коханкою Лорен Санчез.

Джефф Безос – найбагатша людина на планеті. Йому належать 16% Amazon, аерокосмічна компанія Blue Origin і газета The Washington Post, яку він придбав за $250 млн в 2013 році. У жовтні 2018 року Безос першим перетнув позначку в $150 млрд за всі 30 років, що Forbes складає рейтинг найбагатших американців.

За матеріалами The Bell

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті