НБУ перейшов до використання нової моделі розрахунку справедливої вартості ОВДП
Центробанк використовуватиме параметричну модель Свенссона, яка показала найменші відхилення модельної дохідності від дохідності

Національний банк (НБУ) змінив підхід до визначення справедливої вартості державних облігацій (ОВДП), які перебувають у його власності або приймаються ним як забезпечення виконання зобов’язань. Про це йдеться у повідомленні на сайті НБУ.
Так, з 1 квітня здійснено перехід до використання нової методології при побудові кривої безкупонної дохідності для державних облігацій – параметричної моделі Свенссона.
«Під час тестування параметрична модель Свенссона показала найменші відхилення модельної дохідності від дохідності, визначеної на основі угод з найбільш ліквідними паперами на вторинному ринку, зокрема, з ОВДП із залишковим строком до погашення до 6 місяців і середньостроковими ОВДП зі строками до погашення від 3 до 5 років», – пояснюють у НБУ.
Індикативний показник справедливої вартості ОВДП, визначеної за новою методикою, НБУ використовує, коли розраховує обсяг забезпечення під час надання банкам кредитів рефінансування та за договорами про зберігання запасів готівки. «Цей показник також транслюється в торгових системах Bloomberg та Refinitiv (Reuters) і виступає орієнтиром для інвесторів під час купівлі цінних паперів», – зазначається у повідомленні.
Після переходу до використання моделі Свенссона НБУ також продовжить довідково публікувати криві безкупонної дохідності, побудовані для гривневих ОВДП із застосуванням параметричної моделі Нельсона – Сігела.
Відповідні зміни затверджені наказом Національного банку України від 26 березня 2019 року 137-но «Про затвердження параметричних моделей для розрахунку базових кривих безкупонної дохідності».
Нагадаємо: Рада НБУ рекомендує спростити доступ фізичних осіб до операцій з ОВДП.
Також рекомендовано збільшити рівень спеціалізації держбанків для зниження присутності на однакових або суміжних сегментах ринку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].