Росія засекретила дані про платежі Венесуели по кредитах

Росія засекретила дані про платежі Венесуели по кредитах

Черговий платіж мав пройти наприкінці березня, його сума становить $100 млн

Росія засекретила дані про платежі  Венесуели по кредитах
фото Shutterstock

Мінфін РФ відмовився коментувати платіж Венесуели по російському кредиту на $3 млрд. Про це заявив журналістам заступник міністра фінансів РФ Сергій Сторчак, передає «РБК».

Раніше він говорив, що Венесуела має заплатити Росії наприкінці березня.

«Програма надання державних кредитів є секретною. Все, що пов'язано з відносинами між суверенним позичальником і суверенним кредитором, не є публічною інформацією, тому що це відносини двох суверенів. І щоб дати інформацію про відносини, потрібно як мінімум запитати згоди в того суверена. Кожна угода має застереження щодо конфіденційності», – заявив Сторчак.

Як повідомлялося, наприкінці січня він допускав, що з поверненням боргу Венесуели можуть виникнути проблеми.

«Проблеми, напевно, будуть. Все залежить зараз від армії, від військовослужбовців, наскільки вони будуть вірні своєму обов'язку та присязі. Іншу оцінку важко дати, неможливо», – заявив тоді заступник міністра

До цього Каракас справно обслуговував кредит від Росії на $3 млрд і не допускав прострочень, зазначив Сторчак. Черговий платіж мав пройти наприкінці березня, його сума становить $100 млн.

Колишній старший радник управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Мінфіну США Брайан О'Тул говорив, що, навіть якщо уряду Венесуели є чим платити Росії, з переказом коштів можуть виникнути труднощі через санкції США. Американські санкції наразі не забороняють доларові трансакції венесуельському уряду, але банки-кореспонденти можуть відмовитися проводити платіж (будь-які платежі в доларах, крім фізичної передачі готівки, так чи інакше проходять через американську фінансову систему).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті