НБУ: міжнародні резерви протягом місяця збільшилися на 2,1%
Зростання обсягу резервів забезпечили надходження від СБ, ОВДП, сприятлива ситуація на валютному ринку

Міжнародні резерви України протягом місяця збільшились на 2,1% і за попередніми даними станом на 1 квітня 2019 року становили $20,632 млрд (в еквіваленті), йдеться в повідомленні на сайті Національного банку.
«Станом на 1 квітня 2019 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку», – зазначають у НБУ.
Накопичення міжнародних резервів у березні забезпечило, зокрема, отримання урядом коштів від позики, здійсненої під гарантії Світового банку на суму 512 млн євро, надходження від розміщення урядом облігацій в іноземній валюті, зокрема, продаж єврооблігацій забезпечив надходження $357,1 млн, від ОВДП в інвалюті – $159,8 млн та 5,4 млн євро.
Крім того, накопичення здійснювалося за рахунок сприятливої ситуації на валютному ринку, адже чиста купівля валюти НБУ на міжбанківському валютному ринку забезпечила поповнення резервів на $162,2 млн.
Так, у березні НБУ купив на міжбанку $271,7 млн (з них $90 млн – у формі інтервенцій за вибором найкращої ціни, $181,7 млн – за єдиним курсом), не впливаючи на динаміку курсу гривні, визначену фундаментальними факторами. Водночас для згладжування курсових коливань упродовж місяця НБУ продав $109,5 млн.
Також на розмір міжнародних резервів вплинуло збільшення вартості фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму $8,6 млн (в еквіваленті).
Водночас минулого місяця з резервів спрямовано $866,5 млн (в еквіваленті) на платежі з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. Зокрема, $706,7 млн (в еквіваленті) спрямовано на обслуговування та погашення за облігаціями внутрішньої (ОВДП) і зовнішньої державної позики (ОЗДП) та іншими зобов’язаннями держави в іноземній валюті. Крім цього, уряд та НБУ сплатили за зобов’язаннями перед Міжнародним валютним фондом $159,8 млн (в еквіваленті).
Нагадаємо: у лютому 2019 року міжнародні резерви протягом місяця знизилися майже на $600 млн – до $20,2 млрд через значні обсяги погашень за державним боргом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].