Міжнародні резерви протягом місяця знизилися майже на $600 млн – до $20,2 млрд

Міжнародні резерви протягом місяця знизилися майже на $600 млн – до $20,2 млрд

Зменшення відбулося через значні обсяги погашень за державним боргом

Міжнародні резерви протягом місяця знизилися майже на $600 млн – до $20,2 млрд
Фото: Shutterstock

Міжнародні резерви України за попередніми даними Національного банку, станом на 1 березня 2019 року склали $20,2 млрд (в еквіваленті).

Про це йдеться в повідомленні на сайті НБУ.

«У лютому, попри сприятливу ситуацію на валютному ринку, вони зменшилися на 2,9% через значні обсяги погашень за державним боргом», – пояснюють у центробанку.

Як зазначається, станом на 1 березня 2019 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,3 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку.

Загалом динаміку обсягу міжнародних резервів упродовж місяця визначали зокрема, виконання зобов’язань України за державним боргом. Платежі з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті становили $1,28 млрд (в еквіваленті), зокрема, $837,8 млн (в еквіваленті) – на обслуговування та погашення за облігаціями внутрішньої і зовнішньої державної позики ($771,2 млн) та іншими зобов’язаннями держави в іноземній валюті, а також – за зобов’язаннями перед Міжнародним валютним фондом $447,6 млн  (в еквіваленті).

«Ці витрати були частково компенсовані надходженнями від розміщення ОВДП в іноземній валюті, які становили $302,7 млн», – наголошують у НБУ.

Крім того, на динаміку обсягу міжнародних резервів вплинула сприятлива ситуація на валютному ринку. Чиста купівля валюти НБУ на міжбанківському валютному ринку забезпечила поповнення резервів на $326,5 млн.

Також на формування міжнародних резервів вплинула й переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют). Минулого місяця їхня вартість збільшилася на $56,7 млн  (в еквіваленті).

Нагадаємо: міжнародні резерви України в січні збереглися на рівні $20,8 млрд.

Крім того, протягом січня Україна зменшила обсяги імпорту та збільшила обсяги експорту продукції, завдяки чому профіцит платіжного балансу склав $400 млн на кінець січня 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті