Захворіло у світі
6,318,040
Померло у світі
376,885
Вилікувалось у світі
2,725,627
Захворіло в Україні
24,340
Померло в Україні
727
Вилікувалось в Україні
10,078
Трамп оголосив, коли США підпишуть торгову угоду з Китаєм

Трамп оголосив, коли США підпишуть торгову угоду з Китаєм

Якщо вдасться вирішити ще кілька проблемних питань, протягом чотирьох тижнів можна чекати угоди

Трамп оголосив, коли США підпишуть торгову угоду з Китаєм
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп повідомив у четвер, що Вашингтон і Пекін близькі до торгової угоди, про яку може бути оголошено протягом чотирьох тижнів, передає Reuterts.

При цьому Трамп попередив Китай, що продовжувати торгівлю між двома країнами без угоди буде неможливо.

Сторони дійшли згоди щодо низки найбільш складних аспектів угоди, проте їм ще треба буде розв'язати деякі протиріччя, зазначив Трамп під час зустрічі з віце-прем'єром Держради КНР Лю Хе.

«Ми дуже наблизилися до укладення угоди. Це не означає, що угода укладена, бо це не так, але ми, безумовно, стаємо до неї набагато ближчими», – сказав Трамп в Овальному кабінеті.

«І я б припустив, що протягом наступних чотирьох тижнів або, може, трохи раніше чи трохи пізніше може бути оголошено про щось грандіозне, чого б це не коштувало».

Трамп сказав, що проведе зустріч із главою КНР Сі Цзіньпіном, якщо угода буде укладена.

Сі запевнив Трампа, що текст торгової угоди незабаром може бути остаточно оформлений. У повідомленні від китайського лідера, яке передав Трампу Лю Хе, йдеться про те, що торгові делегації двох країн «досягли нового й істотного прогресу щодо питань, які стосуються змісту торгової угоди двох країн».

Трамп відмовився сказати, що буде з митами США на продукцію з КНР вартістю $250 млрд у межах угоди. Китай хоче зняття мит, тоді як американські чиновники не хочуть відмовлятися від цього важеля тиску, принаймні, станом на сьогодні.

Відповідаючи на питання про невирішені протиріччя, Трамп згадав мита й крадіжку інтелектуальної власності, наголосивши, що обговорить це під час зустрічі з Лю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті