Палата представників і 20 штатів США подали в суд на Трампа

Палата представників і 20 штатів США подали в суд на Трампа

Причина – бажання Трампа отримати в обхід Конгресу гроші на будівництво стіни на кордоні з Мексикою

Палата представників і 20 штатів США подали в суд на Трампа
Фото: УНІАН

Палата представників США подала позов до суду округу Колумбія проти запровадження президентом Дональдом Трампом режиму надзвичайного стану в країні, до якого він вдався з метою отримати в обхід Конгресу гроші на будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Про це повідомила 5 квітня спікер нижньої палати Конгресу США Ненсі Пелосі, її цитує Deutsche Welle.

«Адміністрація (Дональда Трампа – Ред.) знехтувала основоположним принципом поділу влади та узурпувала законодавчу владу, якою згідно з Конституцією наділений Конгрес», – сказано в позові.

Того ж дня 20 штатів США подали позов до суду Каліфорнії проти Трампа. Спільне клопотання містить вимогу накласти попередню судову заборону на використання президентом Сполучених Штатів грошей для зведення муру на кордоні доти, доки не буде розглянуто їхній колективний позов.

Мова йде про позов коаліції американських штатів від 19 лютого, в якому теж оскаржується рішення президента запровадити режим надзвичайного стану задля фінансування стіни.

Раніше Mind писав, що 16 штатів подали колективний позов проти Трампа через надзвичайний стан.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло