Китай не хоче відмовлятися в СОТ від статусу «країна, що розвивається»
Цей статус допомагає КНР отримувати чимало пільг для торгівлі

Китай не збирається відмовлятися від «особливого режиму», яким він користується у Світовій організації торгівлі як країна, що розвивається. Відмова звела б нанівець ті привілеї, якими КНР та інші emerging countries користуються в торгівлі, пише South China Morning Post.
«Особливий режим» дозволяє Китаю надавати субсидії в сільському господарстві та встановлювати більш високі бар'єри для виходу на ринок, ніж розвинені країни.
Сполучені Штати давно скаржаться на те, що надто багато членів СОТ – близько 2/3 – визначають себе як «країни, що розвиваються», щоб використовувати у своїх інтересах умови, під якими вони можуть торгувати. Президент Дональд Трамп назвав організацію «катастрофою».
Нещодавно Бразилія погодилася відмовитися від цього статусу в обмін на підтримку США в приєднанні до Організації економічного співробітництва і розвитку.
У Міністерстві комерції КНР наполягають, що країна буде дотримуватися своєї позиції.
«Позиція Китаю щодо реформи СОТ була дуже чіткою. Китай є найбільшою у світі країною, що розвивається», – наголосив представник міністерства Гао Фен.
«Ми не ухиляємося від наших міжнародних зобов'язань і готові взяти на себе зобов'язання в СОТ, які сумісні з нашим рівнем економічного розвитку й можливостями. Фактично ми робимо те ж саме й будемо продовжувати це робити, – сказав Фен. – Водночас ми працюватимемо з іншими країнами, що розвиваються, щоб рішуче відстоювати наші права».
Венесуела, Китай, Індія та ПАР виступили проти пропозиції США про реформу «особливого режиму». Чотири країни вже представили в СОТ документ, у якому йдеться про те, що члени СОТ можуть самі класифікувати себе як країни, що розвиваються.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].