Китай не хоче відмовлятися в СОТ від статусу «країна, що розвивається»

Китай не хоче відмовлятися в СОТ від статусу «країна, що розвивається»

Цей статус допомагає КНР отримувати чимало пільг для торгівлі

Китай не хоче відмовлятися в СОТ від статусу «країна, що розвивається»
Гуанчжоу, Китай
Фото Shutterstock

Китай не збирається відмовлятися від «особливого режиму», яким він користується у Світовій організації торгівлі як країна, що розвивається. Відмова звела б нанівець ті привілеї, якими КНР та інші emerging countries користуються в торгівлі, пише South China Morning Post.

«Особливий режим» дозволяє Китаю надавати субсидії в сільському господарстві та встановлювати більш високі бар'єри для виходу на ринок, ніж розвинені країни.

Сполучені Штати давно скаржаться на те, що надто багато членів СОТ – близько 2/3 – визначають себе як «країни, що розвиваються», щоб використовувати у своїх інтересах умови, під якими вони можуть торгувати. Президент Дональд Трамп назвав організацію «катастрофою».

Нещодавно Бразилія погодилася відмовитися від цього статусу в обмін на підтримку США в приєднанні до Організації економічного співробітництва і розвитку.

У Міністерстві комерції КНР наполягають, що країна буде дотримуватися своєї позиції.

«Позиція Китаю щодо реформи СОТ була дуже чіткою. Китай є найбільшою у світі країною, що розвивається», – наголосив представник міністерства Гао Фен.

«Ми не ухиляємося від наших міжнародних зобов'язань і готові взяти на себе зобов'язання в СОТ, які сумісні з нашим рівнем економічного розвитку й можливостями. Фактично ми робимо те ж саме й будемо продовжувати це робити, – сказав Фен. – Водночас ми працюватимемо з іншими країнами, що розвиваються, щоб рішуче відстоювати наші права».

Венесуела, Китай, Індія та ПАР виступили проти пропозиції США про реформу «особливого режиму». Чотири країни вже представили в СОТ документ, у якому йдеться про те, що члени СОТ можуть самі класифікувати себе як країни, що розвиваються.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло