США погрожують Євросоюзу новими митами через субсидії для Airbus

США погрожують Євросоюзу новими митами через субсидії для Airbus

Мета Вашингтона – змусити ЄС припинити субсидувати в СОТ великі цивільні літаки

США погрожують Євросоюзу новими митами через субсидії для Airbus
фото DR

США розглядають можливість введення нових мит на товари з Євросоюзу, поки Брюссель не припинить надавати субсидії європейському авіабудівнику Airbus.

Про це повідомляється в поширеному 9 квітня прес-релізі офісу торгового представництва США (USTR).

«Світова організація торгівлі (СОТ) неодноразово зазначала, що субсидії Євросоюзу для Aribus мали зворотний ефект на Сполучені Штати. Сьогодні в Офісі торгового представника Сполучених Штатів  починається процес визначення продукції ЄС, до якої можуть бути застосовані додаткові збори, поки ЄС не припинить ці субсидії», – йдеться в повідомленні.

Торгове представництво США заявляє, що збитки для США від європейських субсидій щороку складають $11 млрд. Ця сума фігурує в матеріалах скарги до СОТ, розгляд якої буде відбуватися влітку.

У США наголосили, що готові ввести мита проти європейських товарів відразу після того, як СОТ визначить суму контрзаходів США.

Зокрема, йдеться про мита на фрукти і ягоди, сир, оливкову олію та ін. «Список санкцій» Вашингтона вмістився на кількох аркушах.

«Ця справа була в суді протягом 14 років. Настав час для дій, – упевнений торговий представник США Роберт Лайтхізер. – Адміністрація готується негайно відреагувати, як тільки СОТ опублікує свій висновок про визначення контрзаходів США».

При цьому основна мета Вашингтона, як зазначив торгпред Сполучених Штатів, – змусити ЄС взагалі припинити субсидування в СОТ великих цивільних літаків.

Нагадаємо: у червні минулого року США запровадили нові підвищені мита на сталь і алюміній для ЄС.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло