АМКУ більшістю голосів відхилив претензії до Мінюсту щодо антиконкурентних дій

АМКУ більшістю голосів відхилив претензії до Мінюсту щодо антиконкурентних дій

АМКУ не побачив порушення в допуску до конкурсу на визначення організатора е-торгів лише «СЕТАМ» Мінюсту

АМКУ більшістю голосів відхилив претензії до Мінюсту щодо антиконкурентних дій
Фото: УНІАН

Антимонопольний комітет 9 квітня більшістю голосів проголосував проти рішення, яким Міністерство юстиції пропонувалось визнати порушником законодавства про захист економічної конкуренції на ринку реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів, передають Наші гроші.

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook державна уповноважена АМКУ Агія Загребельська, яка вела справу і пропонувала визнати Мінюст порушником.

«Моя позиція залишилась не змінною: порушення було та воно не припинено.
Але враховуючи позицію більшості АМКУ, Комітетом моя позиція не підтримана, отже Міністерство юстиції вважається таким, що не вчиняло порушення в цій частині», – прокоментувала Загребельська.

Сьогодні більшістю голосів АМКУ проголосував проти рішення щодо вчинення Міністерством юстиції порушення законодавства...

Опубликовано Агіей Загребельськой Вторник, 9 апреля 2019 г.

Також відхиленим проектом рішення планувалось надати Мінюсту зобов’язання, що стосуються створення рівних конкурентних умов для всіх учасників на цьому ринку.

Водночас, провадження у справі не закрили. Надалі справу або дорозслідуватимуть з подальшим складенням нового проекту рішення, або винесуть на засідання доопрацьований поточний проект рішення без проведення додаткового розслідування.

Раніше, на минулому засідання АМКУ від 4 квітня стало відомо, що у відкритому конкурсі на визначення організатора електронних торгів з реалізації арештованого майна участь у березні 2019 року взяло лише одне підприємство – ДП «СЕТАМ».

Цьому послугували жорсткі кваліфікаційні вимоги до потенційних учасників торгів. Йшлося, з-поміж іншого, про такі умови: розмір статутного капіталу понад 5 млн грн, досвід проведення е-торгів від 3 років, наявність мережі філій у 2/3 областей України.

На засіданні з’ясувалось, що встановлені Кабінетом міністрів кваліфікаційні вимоги розробляло саме Міністерство юстиції.

На запитання, чи відповідає бодай один суб’єкт господарювання, окрім «СЕТАМ’у», даним кваліфікаційним критеріям, заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Світлана Глущенко відповіла, що не проводила відповідного дослідження. А крім того, питання не стосується предмету розслідування АМКУ.

Сьогодні ДП «СЕТАМ» виступає одночасно організатором та одним із операторів електронних майданчиків системи з реалізації арештованого майна, у чому АМКУ вбачав основну загрозу для конкуренції на ринку.

Ще у 2016 році Антимонопольний комітет рекомендував Мін’юсту дозволити проводити електронні торги по продажу арештованого майна не тільки через СЕТАМ. Мін’юст виконав їх частково, проігнорувавши в основній частині. Відтак, АМКУ у 2017 році відкрив розгляд справи за ознаками вчинення Міністерством юстиції порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Нагадаємо: днями АМКУ оштрафував 22 компанії за змови в тендерах Міноборони на 869 млн грн. Це рекордний штраф за змови на тендерах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті