Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
Фонд під управлінням Horizon Capital став міноритарієм мережі «Добробут»

Фонд під управлінням Horizon Capital став міноритарієм мережі «Добробут»

Учасники угоди не розголошують її умов

Фонд під управлінням Horizon Capital став міноритарієм мережі «Добробут»
Фото: Добробут - Facebook

Фонд Emerging Europe Growth Fund III, LP (EEGF III) під керуванням компанії Horizon Capital купив міноритарний пакет акцій компанії «Добробут» – приватної медичної мережі поліклінік і спеціалізованих центрів у Києві та Київській області. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на повідомлення компанії.

«Наші плани потребують серйозних інвестицій, і знання, досвід і капітал Horizon Capital підтримають наш амбітний стратегічний план», – зазначив генеральний директор і співвласник «Добробуту» Олег Калашников.

Він додав, що «Добробут» планує відкрити ще один лікувальний центр у Києві на 10 000 кв. м із втіленням світового досвіду в хірургії, онкології та кардіохірургії.

Засновник і головний виконавчий директор Horizon Capital Олена Кошарна наголосила, що вхід Horizon Capital до цього стратегічного сектору разом із підтримкою його міжнародних інституціональних інвесторів дасть змогу привнести капітал, прозорість і сучасне обладнання.

Учасники угоди не розголошують її умов.

Водночас Калашников повідомив, що «йдеться не про продаж частини бізнесу, а про нарощування капіталу і збільшення масштабу компанії». «У нас амбітні плани щодо подальшого розвитку мережі – це й відкриття нових клінік, і розширення медичних напрямів, й освоєння нових компетенцій», – сказав він.

Додамо: наприкінці березня Антимонопольний комітет України повідомив, що надав кіпрській Dealbeta Investments Limited, створеній фондом EEGF III, разом із Калашниковим право на контроль над кіпрською компанією Satumco Limited – власником медмережі «Добробут».

Раніше, у січні 2019 року, АМКУ розпочав розгляд справи про придбання Satumco Limited однієї з найстаріших приватних клінік Києва – клініки «Борис».

Медцентр «Добробут» було створено у 2001 році. Сьогодні мережа включає станцію невідкладної допомоги,  поліклініки дитячі та для дорослих, стаціонар для дорослих і дітей, дитячу й дорослу хірургію, лікувально-діагностичний центр, клінічний центр «Добробут-онкологія», а також центр клінічної неврології, нейрореабілітації та відновлювальної медицини.

У січні 2018 року група інвесторів у складі інвестиційної компанії «Конкорд Капітал» та акціонера української національної мережі оптик «Люксоптика» Олега Калашникова придбала в корпорації UBG (обидві – Київ) 80% мережі клінік «Добробут». Власник корпорації UBG – народний депутат Руслан Демчак (фракція «Блок Петра Порошенка»), який залишався власником 20% акцій мережі клінік.

Держреєстр повідомляє, що в багатьох компаніях мережі компанії Satumco Limited належить 99%, а її бенефіціарами зазначені власник та голова «Конкорд Капітал» Ігор Мазепа та акціонер української національної мережі оптик «Люксоптика» Олег Калашников. ТОВ МЦ «Добробут – невідкладна допомога» отримав виручку за 2017 рік у 38,5 млн грн, МЦ «Добробут-поліклініка» – 347,8 млн грн, МЦ «Добробут-стаціонар» – 48,9 млн грн, «Дитячий МЦ «Добробут» – 73,6 млн грн, МЦ «Добробут-дитинство» – 22,2 млн грн.

У січні 2019 року Horizon Capital оголосив про те, що зібрав $200 млн для свого третього фонду – EEGF III, LP, інвестиційна стратегія якого орієнтована на швидко зростаючі експортно орієнтовані компанії, що швидко зростають та використовують українську конкурентоспроможну платформу собівартості для генерації глобальних доходів насамперед у сфері ІТ, легкої промисловості, харчування та сільського господарства. Також фонд має намір здійснювати інвестиції в окремі високорозвинені сегменти, орієнтовані на внутрішній ринок, наприклад, в  електронну комерцію, охорону здоров'я та фармацевтику, споживчі товари й послуги. Розмір інвестицій протягом наступних 2-3 років становитиме від $5 млн до $20 млн в одну компанію.  

З моменту запуску в червні 2017 року EEGF III здійснив вісім інвестицій. Фонд був зібраний у грудні 2018 року у розмірі $200 млн та оголошений у січні 2019 року. Серед інвестицій фонду – Genesis, глобальна продуктова IT-компанія; Intellias, велика компанія з надання ІТ-послуг; Ярич, провідний виробник печива; MAIB, банк №1 у Молдові; Ajax Systems, провідний виробник професійних систем безпеки в Україні тощо.

Horizon Capital заснована в 2006 році чотирма партнерами, які розпочали свою співпрацю з інвестиційного фонду Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), створеного американським урядом у 1994 році з капіталом $150 млн для України та Молдови.

Наразі мажоритарієм і головним виконавчим директором Horizon Capital є Олена Кошарна. Офіси компанії розташовані в Києві та Чикаго.

Horizon Capital управляє чотирма фондами прямих інвестицій (понад 40 інституціональних інвесторів) з активами понад $850 млн, серед яких WNISEF, EEGF (створений у 2006 році з капіталом $132 млн) і EEGF II (створений у 2008 році з капіталом $370 млн). Кошти зазначених фондів інвестуються компанією в проекти в Україні та Молдові. Загалом було проінвестовано понад $650 млн у 140 компаній, у яких працюють 46 000 осіб в Україні та регіоні.

Раніше Mind писав, що Horizon Capital інвестував $10 млн в українського розробника систем безпеки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті