Облгази Фірташа програли перші суди, але й далі нараховують споживачам зайві обсяги газу

Облгази Фірташа програли перші суди, але й далі нараховують споживачам зайві обсяги газу

НКРЕКУ прийняла рішення оштрафувати облгази на 850 тисяч грн кожен

Облгази Фірташа програли перші суди, але й далі нараховують споживачам зайві обсяги газу
фото Shutterstock

Газопостачальні компанії з групи РГК Дмитра Фірташа почали судитися з Національною комісією з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) через штрафи за донарахування побутовим споживачам обсягів газу. Про це пише LB.ua.

Зазначається, що перші рішення поки що на користь держави. Волинський окружний адміністративний суд і Вінницький окружний адміністративний суд 3-4 квітня відхилили прохання «Волиньгазу» і «Вінницягазу» призупинити дію рішення регулятора про накладення штрафу за порушення ліцензійних умов.

НКРЕКУ прийняла рішення оштрафувати облгази на 850 тисяч грн кожен і зобов'язала їх перерахувати обсяги спожитого газу, які вони вписували в платіжки своїм споживачам «приведення обсягів спожитого газу до стандартних умов».

Заступник начальника департаменту енергоефективності «Нафтогазу» Олексій Хабатюк в Facebook повідомив, що, незважаючи на судові рішення, облгази з групи РГК не тільки ігнорують штрафи НКРЕКУ, але й продовжують нараховувати споживачам зайві обсяги газу.

«Вінницька, Волинська, Закарпатська, Запорізька, Чернігівська – це не повний перелік областей, з яких надходить чергова хвиля скарг споживачів. О, несподіванка, – всі вони виключно з групи РГК. Люди пишуть, що в платіжках за березень не тільки не був зроблений перерахунок з жовтня минулого року, як того вимагала НКРЕКУ, але і знову донараховано обсяги за березень», – написав він.

Облгази проігнорували рішення НКРЕКП та продовжують нараховувати споживачам зайві обсяги газу. Вінницька, Волинська,...

Опубліковано Oleksii Khabatiuk Середа, 10 квітня 2019 р.

Нагадаємо, восени 2018 року облгази почали відправляти споживачам газу платіжки зі збільшеними і донарахованими обсягами споживання. 23 листопада 2018 року НКРЕКУ заборонила облгазам проводити подібні донарахування користувачам, але компанії рішення регулятора проігнорували.

У зв'язку з цим в січні 2019 року НКРЕКУ звернулася до Державної регуляторної служби з проханням провести позапланові перевірки 20 облгазів.

В результаті таких перевірок 19 березня 2019 року регулятор підтвердив порушення з боку облгазів Фірташа. Після перевірки перших облгазів «Вінницягаз», «Волиньгаз» і «Київоблгаз» – у всіх трьох виявили порушення ліцензійних умов. Згодом були оштрафовані й інші облгази РГК.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті