Telegram запустила закрите тестування свого блокчейну

Telegram запустила закрите тестування свого блокчейну

Компанія уже надала доступ до своєї блокчейн-платформи Telegram TON кільком російським та іноземним командам програмістів

Telegram запустила закрите тестування свого блокчейну
фото Shutterstock

Компанія Telegram надала доступ до тестової версії своєї платформи TON обмеженому числу професійних команд, що займаються блокчейном, по усьому світу, зокрема й кільком російським. Про це виданню «Вєдомості» розповіли керівники двох компаній, які отримали доступ до тестування, передає «Коммєрсант».

По суті, команди отримали можливість встановити у себе ноду блокчейн-мережі TON, пояснили джерела, але конкретних результатів тестування наразі ще немає.  Перші результати тестування показують «украй високу швидкість транзакцій», зазначило одне з них. Але поки код блокчейна, у тому числі смарт-контракти, тільки тестуються, тому конкретні показники швидкості він не називає.

Ще один співрозмовник видання уточнив, що «тестування дозволить вивчити властивості та готовність мережі, які транзакції і з якою швидкістю вона зможе проводити».

Інших подробиць про роботу платформи зараз немає.

Блокчейн-платформа Telegram Open Network була описана в інвестиційному проспекті месенджера перед ICO, у рамках якого компанії Павла Дурова вдалося залучити $1,7 млрд. Терміни її запуску вже не раз переносилися. Спочатку запуск тестового варіанту TON планувався на ІІ квартал 2018 року.

У липні було оголошено про запуск Telegram Passport – першого етапу впровадження TON. Програма дозволяє користувачам месенджера завантажувати свої документи для подальшої авторизації на різних сайтах і сервісах. Ці дані пізніше будуть переміщені в єдину розподільчу хмару, а їх власники зможуть користуватися криптовалютою Gram.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло