Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
Київ планує отримати від ЄБРР 180 млн євро на закупівлю вагонів метро і ремонт інфраструктури

Київ планує отримати від ЄБРР 180 млн євро на закупівлю вагонів метро і ремонт інфраструктури

На закупівлю вагонів метро і трамваїв планується залучити 110 млн євро, на ремонт мосту метро та трамвайну інфраструктуру – 70 млн євро

Київ планує отримати від ЄБРР 180 млн євро на закупівлю вагонів метро і ремонт інфраструктури
Фото: Shutterstock

Київ планує залучити 110 млн євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) на модернізацію міського транспорту на термін 12-13 років, йдеться у повідомленні на сайті Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Таке рішення підтримали сьогодні на пленарному засіданні депутати Київради.

Зокрема, кредитне фінансування у 50 млн євро залучить КП «Київський метрополітен» на закупівлю до 50 вагонів метро та 60 млн євро – КП «Київпастранс» на закупівлю модульних трамвайних вагонів довжиною 30-34 метри, пристосовані до обслуговування пасажирів із інвалідністю.

Так само Київрада підтримала залучення комунальною корпорацією «Київавтодор» кредиту від ЄБРР до 60 млн євро для капітального ремонту автопроїздів мосту Метро. Робочим проектом передбачено виконати капітальний ремонт прогонових будов із відновленням їх несучої здатності, а також ремонт проїжджої частини мостового полотна, капітальний ремонт тротуарів, ремонт зовнішнього освітлення, заміна перильної огорожі. Вже розроблено проектно-кошторисну документацію та отримано позитивний висновок державної експертизи.

Ще 10 млн євро буде залучено КП «Київпастранс» для комплексної реконструкції трамвайної лінії та зупинки «Контрактова площа».

Під час реконструкції буде створено «транспортний хаб», який дозволить відмежувати пішохідну зону від транспортної і зробить транспортну інфраструктуру площі більш сучасною та комфортною. Передбачено, оновлення ділянок трамвайної колії з використанням сучасних технологій, заміну дорожнього покриття, реорганізацію транспортних потоків на площі і суміжних вулицях, покращення умов для посадки-висадки пасажирів, у тому числі осіб з інвалідністю, облаштування зупинок сучасними павільйонами очікування із можливістю доступу до мережі Інтернет, розміщення електронних інформаційних табло, які в он-лайн режимі інформують про режим руху транспорту, влаштування велосипедної доріжки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті