Ізраїльський космічний апарат, імовірно, розбився під час спроби посадки на Місяць

Ізраїльський космічний апарат, імовірно, розбився під час спроби посадки на Місяць

Перед самою посадкою стався збій двигуна, який команді вдалось запустити, але зв’язок з Beresheet обірвався.

Ізраїльський космічний апарат, імовірно, розбився під час спроби посадки на Місяць
фото www.spaceil.com

Ізраїльський космічний апарат Beresheet, який 22 лютого на орбіту вивів корабель SpaceX, розбився під час спроби приземлитися на поверхню Місяця. Про це повідомляє The Verge.

Апарат створила ізраїльська некомерційна організація SpaceIL, яка є пережитком конкурсу Google Lunar X Prize, міжнародного конкурсу, створеного для відправлення першого посадкового апарату на Місяць. Сам конкурс завершився без визначення переможця, SpaceIL – його фіналіст – продовжувала працювати над своєю місією.

Планувалося, що після виведення на орбіту апарат мандруватиме в космосі протягом наступних двох місяців, а потім спробує приземлитися на місячну поверхню.Якщо приземлення буде успішним, це стане першим випадком, коли апарат зроблений переважно за приватні кошти, приземлиться на Місяць або інше планетарне тіло.

Його завданням був збір зображень із Місяця та передача їх на Землю. Також він мав вивчати магнітне поле Місяця за допомогою бортового магнітометра.

Однак приземлитися Beresheet не вдалось. Він розбився через невідомий збій у двигуні, який відмовив саме під час посадки.

Видання уточною, що після збою в двигуні команді вдалося його перезапустити, але не вдалося відновити з апаратом зв’язок, тому сам факт трощі ще не підтверджено.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію