НБУ: показник інфляції в березні практично відповідав прогнозу

НБУ: показник інфляції в березні практично відповідав прогнозу

Інфляція у березні 2019 року в річному вимірі сповільнилася до 8,6% з 8,8% у лютому, у місячному вимірі ціни зросли на 0,9%

НБУ: показник інфляції в березні практично відповідав прогнозу
Фото: НБУ

Споживча інфляція у березні 2019 року в річному вимірі сповільнилася до 8,6% з 8,8% у лютому, що відповідало прогнозу Національного банку (НБУ), а у місячному вимірі ціни зросли на 0,9%, йдеться в оцінці інфляції НБУ за березень із посиланням на дані Держкомстату, оприлюдненій на сайті регулятора.

Базова інфляція у річному вимірі в березні сповільнилася до 7,6% з 7,8% у лютому, у місячному вимірі базовий ІСЦ зріс на 1,2%.

«Базова інфляція уповільнилася дещо швидше, ніж очікувалося, насамперед завдяки зміцненню обмінного курсу гривні до валют країн-партнерів. Водночас поступово вичерпується дія тимчасових факторів, які зумовлювали прискорення зростання цін на сирі продукти харчування наприкінці 2018 року та на початку 2019 року», – пояснюють у НБУ.

Тривало уповільнення зростання цін на непродовольчі товари (до 2,7% р/р), Темпи зростання цін на послуги залишилися на рівні попереднього місяця (14,1% р/р). Річні темпи зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки також дещо знизилися (до 8,7% р/р). Зростання цін на сирі продукти харчування сповільнилося (до 3,6% р/р).

Темпи зростання адміністративно регульованих цін залишилися незмінними (18,7% р/р).

Ціни на паливо залишилися нижчими, ніж у минулому році (на 3,5% р/р) завдяки здешевленню нафти на світових ринках у попередні періоди та посиленню курсу гривні.

У березні 2019 року промислова інфляція сповільнилася до 8,9% р/р (порівняно з 10,2% р/р у лютому).

«Одним з основних чинників сповільнення промислової інфляції стало стрімке зниження зовнішніх цін на природний газ. Як наслідок, НАК «Нафтогаз України» зменшив тарифи на постачання газу промисловим підприємствам. Цей фактор також сприяв падінню цін на електроенергію теплових електростанцій», – пояснюють у НБУ. У результаті темпи зростання цін у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря суттєво знизилися – до 19,0% р/р з 29,3% р/р у лютому.

Темпи зростання цін у виробництві харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів знизилися (до 4,4% р/р), у хімічній промисловості – залишилися незмінними (3,4% р/р) на тлі відносної стабільності світових цін на добрива.

У березні тривало зниження цін на продукцію металургії порівняно з минулим роком (на 5,0% р/р).

Нагадаємо: споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася у лютому до 8,8% з 9,2% у січні, у місячному вимірі ціни зросли на 0,5%, базова інфляція у річному вимірі в лютому сповільнилась до 7,8% з 8,3% у січні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло