Російські банки будуть засекречувати дані клієнтів, щоб уберегти їх від санкцій

Російські банки будуть засекречувати дані клієнтів, щоб уберегти їх від санкцій

Це створює серйозні ризики для їх бізнес-партнерів і інвесторів

Російські банки будуть засекречувати дані клієнтів, щоб уберегти їх від санкцій
фото Shutterstock

Уряд РФ на початку квітня затвердив перелік відомостей, які російські компанії і банки зможуть засекретити, щоб знизити збиток від введених санкцій і зменшити загрозу нових, повідомляє РБК з посиланням на текст постанови.

В переліку 18 пунктів – це дані про керівництво компанії, її угоди, структуру володіння, акціонерів, партнерів, про корпоративні спори, про контрагентів, інформація про операції банків у валюті та ін.

В обґрунтуванні документа сказано, що ці правила допоможуть компаніям і банкам оперативно реагувати на нові санкції і «вивести з-під удару своїх контрагентів (партнерів)» – справа в тому, що ті, хто працює з компаніями під санкціями, самі ризикують опинитися в санкційних списках.

Компаніям дозволять приховувати інформацію в разі, якщо організація виявиться під санкціями сама або їй потрібно розкрити дані про пов'язану з нею особу, яка перебуває під санкціями. Якщо з компанії будуть зняті санкції, то на неї дія постанови не поширюватиметься.

Російські банки зможуть засекречувати дані, якщо вони працюють з держоборонзамовленням, якщо під зарубіжними санкціями виявиться один зі співробітників банку, і в разі, якщо публікація даних розкриває деталі угоди, пов'язаної з оборонним замовленням.

Нові правила становлять значний ризик для інвесторів, вважають експерти, оскільки вони втрачають можливість адекватно оцінити вартість таких компаній, а для потенційних ділових партнерів – є небезпека почати бізнес з компанією в передбанкрутному стані. Крім того, виникає ризик зростання волатильності котирувань цінних паперів.

Зараз на розгляді Конгресу США знаходяться два законопроекти щодо нових санкцій проти Росії – DASKA сенаторів Ліндсі Грема і Боба Менендеса і Deter Act сенаторів Марко Рубіо і Кріса Ван Холлена. Обидва передбачають санкції проти російського держборгу, держбанків і енергетичних проектів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло