Засновник Alibaba Джек Ма виступив за 12-годинний робочий день
В його компанії всі співробітники мають працювати з 9.00 до 21.00

Головний секрет успіху – якомога більше працювати, вважає засновник і глава китайської компанії Alibaba Джек Ма. Він назвав 12-годинний робочий день з 9.00 до 21.00 «благословенням» для молодих працівників, пише Reuters.
Бізнесмен поділився своєю позицією на зустрічі зі співробітниками Alibaba, стенограма з якої опублікована в офіційному акаунті компанії в соцмережі WeChat.
«Якщо ви не можете працювати по 12 годин зараз, коли молоді, щоб добиватися успіху, то коли ж ви збираєтеся працювати?», – зазначив бізнесмен.
Джек Ма, колишній учитель англійської мови, який заснував Alibaba в 1999 році і став одним з найбагатших людей Китаю, зазначив, що він і його співробітники регулярно працювали багато годин.
«У цьому світі кожен хоче успіху, хоче хорошого життя, хоче, щоб його поважали, – сказав Ма.- Дозвольте мені запитати, якщо ви не витрачаєте більше часу й енергії, ніж інші, як ви можете добитися успіху, більшого, ніж інші?»
Ма наголосив, що охочі влаштуватися в Alibaba повинні бути готові працювати по 12 годин на день.
«Нам не потрібні ті, хто розраховує на комфортний 8-годинний робочий день», – цитує його видання.
Традиція понаднормової роботи дуже поширена в китайських компаніях. Проблемам «трудоголізму» в китайських ІТ-компаніях була піднята на початку квітня 2019 року. Група активістів створила на GitHub спільноту під назвою 996.ICU, в якій працівники можуть скаржитися на 12-годинний робочий день, шестиденний робочий тиждень і неоплачувані перепрацювання. Скарги є в тому числі на умови в Alibaba.
Браузери китайських компаній, в тому числі Alibaba і Tencent, почали блокувати доступ до сторінки спільноти.
У Південній Кореї, наприклад, навпаки, намагаються боротися з «трудоголіками». Як повідомлялося, працівникам мерії Сеула по п’ятницях відключатимуть комп’ютери, щоб змусити їх іти з роботи.
Більше про особливості китайського бізнесу – в матеріалі «Піднебесний бізнес: що підприємцеві важливо знати про Китай».
Нагадаємо, Alibaba купила ізраїльський стартап, що займається доповненою реальністю.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].