Працівники Amazon підслуховують, що користувачі кажуть своїм «розумним колонкам» - Bloomberg

Працівники Amazon підслуховують, що користувачі кажуть своїм «розумним колонкам» - Bloomberg

Ці записи їм потрібні, щоб навчити голосового помічника краще розуміти людську мову

Працівники Amazon підслуховують, що користувачі кажуть своїм «розумним колонкам» - Bloomberg
фото Amazon

Десятки мільйонів людей використовують «розумні колонки» для ігор, музики, прогнозу погоди чи пошуку різних дрібниць в мережі. Але інші мільйони не поспішають встановити в себе вдома ці пристрої з їх потужними мікрофонами, побоюючись, що хтось може їх підслухувати. Й іноді вони побоюються недаремно.

Як стверджує Bloomberg, компанія Amazon.com наймає тисячі людей по всьому світу, щоб допомогти покращити свого цифрового помічника Alexa в лінійці колонок Echo.

Команда слухає голосові записи, зроблені в будинках і офісах власників таких колонок. Записи транскрибуються і потім завантажуються в програмне забезпечення для усунення прогалин в розумінні «Алексою» людської мови і допомагають їй краще реагувати на команди.

Те, що колонки відправляють на сервери Amazon частину розмов, було відомо і раніше. Однак завдяки Bloomberg з'ясувалося, що обробляють записи не тільки бездушні алгоритми, а й цілком живі люди. Відомо, що на прослуховуванні працюють співробітники Amazon у Бостоні, Коста-Ріці, Індії та Румунії. За день одна людина перевіряє приблизно 100 записів, однак буває й більше.

Варто наголосити, що смарт-динаміки Amazon передають записи розмов не постійно, а тільки при активації за допомогою голосової команди.

Один зі співрозммовників Bloomberg – професор Мічиганського університету Флоріан Шауб – вважає, що робота Echo порушує правила конфіденційності. Тому, на його думку, Amazon слід як мінімум попереджати клієнтів про те, що куплений ними продукт передає їхні діалоги третім особам.

В Amazon прокоментувала публікацію Bloomberg. Компанія запевняє, що люди обробляють далеко не всі аудіозаписи. І робиться це, звісно, для добра користувачів: щоб якість обслуговування була якомога вищою.

Нагадаємо, Amazon випадково надіслала одному зі своїх користувачів 1700 чужих записів, зроблених Alexa.

Як повідомлялося, один з найбільших фотобанків Getty Images і Amazon уклали угоду про партнерство: Alexa тепер відповідатиме користувачам фотографіями, наданими Getty Images.

Раніше повідомлялося, що Alexa може випадково записувати розмови і пересилати їх іншим людям. А також без жодної команди самостійно вмикатися і лякати присутніх несподіваним сміхом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті