Україна подала касацію у справі про втрати активів «Татнєфті»

Україна подала касацію у справі про втрати активів «Татнєфті»

Російський суд раніше зобов’язав Україну сплатити компанії $144 млн

Україна подала касацію у справі про втрати активів «Татнєфті»
Фото: tatneft.ru

Україна в особі Міністерства юстиції подала касаційну скаргу у справі про стягнення боргу російською компанією «Татнєфть» на суму $112 млн плюс відсотки після втрати активів. Про це повідомляє ТАСС.

Арбітражний суд Ставропольського краю 29 лютого 2019 постановив привести у виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу за позовом «Татнафти» про стягнення з України $144 млн у справі про втрату активів російської компанії.

«12 квітня (подана) касаційна скарга (від відповідача) держава Україна в особі Міністерства юстиції України», – уточнюється в картотеці арбітражних справ ДАС «Правосуддя».

Нагадаємо: в липні минулого року суд в Англії відхилив апеляцію України на визнання в британській юрисдикції рішення Міжнародного комерційного арбітражу за позовом «Татнєфть» (Росія), за яким ще у 2014 році зобов'язав Україну виплатити російській компанії $112 млн компенсації за рейдерське захоплення Кременчуцького НПЗ, здійсненого групою «Приват».

Як зазначалось, в грудні 2007 року після втрати оперативного і корпоративного контролю над «Укртатнафтою» в результаті рейдерського захоплення, компанія «Татнєфть» ініціювала розгляд в Міжнародному комерційному арбітражі (МКА) в Парижі проти держави Україна. Пізніше, 29 липня 2014 року арбітраж виніс рішення на користь російської компанії. Сумарні претензії «Татнєфть» становили $2,4 млрд. Так, у підсумковому рішенні МКА знизив розмір компенсації до $112 млн плюс відсотки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті