Україна подякувала Польщі й Естонії за недопущення російського вітрильника в їх води
На борту російського судна перебували курсанти Керченського університету з російськими паспортами

Дві країни Євросоюзу – Естонія і Польща – заборонили російському навчальному вітрильному судну «Сєдов» увійти в їх територіальні води, передає Deutsche Welle.
Обидві країни пояснили це тим, що на борту вітрильника знаходяться курсанти Керченського морського техуніверситету, розташованого на території анексованого Криму. У курсантів на борту «Сєдова» – російські, а не українські паспорти.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Сєдов» мав намір зайти в порт Таллінна і в польський порт Гдиня. Про відмову естонської влади стало відомо 10 квітня, а влади Польщі – 12 квітня.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив подяку за рішення Польщі не пропустити вітрильник. Він підкреслив, що Польща разом з Естонією стали на захист міжнародного права. Як додав Павло Клімкін, Крим – це Україна, а Росія повинна нести відповідальність за незаконні дії.
Дякуємо за рішення Прем'єр-міністра 🇵🇱@MorawieckiM про відмову російському паруснику «Сєдов» увійти до територіальних вод РП.Польща разом з Естонією стали на захист міжнародного права.#Крим – це #Україна,а #Росія повинна нести відповідальність за незаконні дії #CrimeaIsUkraine
– Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 12 квітня 2019 р.
Рішення про заборону прийняв прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький. Як повідомило МЗС у Варшаві, допуск цього вітрильника в польські територіальні води суперечив би політиці поваги до територіальної цілісності України і невизнання анексії Криму.
Польща також висловила очікування, що Росія відновить свободу судноплавства в Керченській протоці, поверне кораблі та звільнить українських моряків, яких вона захопила під час інциденту в листопаді 2018 року.
Нагадаємо, влада Польщі не запросила Путіна на роковини початку Другої світової війни, пояснивши, що керувалася не «історичним», а «сучасним» контекстом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.