Україна подякувала Польщі й Естонії за недопущення російського вітрильника в їх води

Україна подякувала Польщі й Естонії за недопущення російського вітрильника в їх води

На борту російського судна перебували курсанти Керченського університету з російськими паспортами

Україна подякувала Польщі й Естонії за недопущення російського вітрильника в їх води
фото Wikipedia

Дві країни Євросоюзу – Естонія і Польща – заборонили російському навчальному вітрильному судну «Сєдов» увійти в їх територіальні води, передає Deutsche Welle.

Обидві країни пояснили це тим, що на борту вітрильника знаходяться курсанти Керченського морського техуніверситету, розташованого на території анексованого  Криму. У курсантів на борту «Сєдова» – російські, а не українські паспорти.

«Сєдов» мав намір зайти в порт Таллінна і в польський порт Гдиня. Про відмову естонської влади стало відомо 10 квітня, а влади Польщі – 12 квітня.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив подяку за рішення Польщі не пропустити вітрильник. Він підкреслив, що Польща разом з Естонією стали на захист міжнародного права. Як додав Павло Клімкін, Крим – це Україна, а Росія повинна нести відповідальність за незаконні дії.

Рішення про заборону прийняв прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький. Як повідомило МЗС у Варшаві, допуск цього вітрильника в польські територіальні води суперечив би політиці поваги до територіальної цілісності України і невизнання анексії Криму.

Польща також висловила очікування, що Росія відновить свободу судноплавства в Керченській протоці, поверне кораблі та звільнить українських моряків, яких вона захопила під час інциденту в листопаді 2018 року.

Нагадаємо, влада Польщі не запросила Путіна на роковини початку Другої світової війни, пояснивши, що керувалася не «історичним», а «сучасним» контекстом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло