Порошенко не бачить підстав до дострокового припинення повноважень Верховної Ради

Порошенко не бачить підстав до дострокового припинення повноважень Верховної Ради

Президент має намір, у разі перемоги на виборах, запровадити інститут префектів замість голів ОДА

Порошенко не бачить підстав до дострокового припинення повноважень Верховної Ради
Фото: УНІАН

Підстав для дострокового припинення повноважень Верховної Ради немає, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на слова Президента України Петра Порошенка.

«Що стосується дострокового припинення повноважень парламенту – я хочу окремо підкреслити, що конституційних підстав для припинення повноважень парламенту не існує», – сказав Порошенко на НСК «Олімпійський» в центрі Києва в неділю, куди він прибув для дебатів з Володимиром Зеленським.

Порошенко вважає, що Верховна Рада нинішнього складу «зробила величезні кроки в підтримку пропозицій президента, реалізації процесу реформ».

Він назвав «шляхом до тоталітаризму» можливість новообраного президента в будь-який час розпускати парламент.

У той же час, Порошенко зазначив, що в разі повторного обрання його главою держави він буде ініціювати зміни до Конституції, що передбачають введення префектів замість голів обласних державних адміністрацій.

«Відразу ж після президентських виборів я ініціюватимуть зміни до Конституції, за якими посади голів обласних державних адміністрацій будуть ліквідовані», – сказав Порошенко.

За його словами, це буде продовженням реформи децентралізації в Україні. «Будуть префекти з великими і меншими функціями, а виконавча влада передається громадам. І це є реалізацією реформи, в яку 3-4-5 років тому ще ніхто не вірив», – сказав глава держави.

Що стосується контрольних функцій, то, за словами Порошенка, в компетенцію префекта буде входити, в тому числі, функція контролю суверенітету і територіальної цілісності.

Також сьогодні Порошенко заявив про намір звільнити з посади першого заступника Слузби зовнішньої розвідки Сергія Семочко.

Нагадаємо: сьогодні, 14 квітня, президент Порошенко, як і планував раніше, прибув на стадіон «Олімпійський» для участі в дебатах зі своїм опонентом, кандидатом в президенти України Володимиром Зеленським. Натомість його опонент не з'явився на стадіоні. 

Раніше, Зеленський озвучував під час телефонної розмови із Порошенко в ефірі каналу «1+1», що він запрошує президента на дебати 19 квітня на НСК «Олімпійський». Натомість, Порошенко наполягав на даті 14 квітня. Під час телефонної розмови в ефірі телеканалу кандидатам не вдалось домовитись про єдину дату, місце та час проведення теледебатів.

Як писав Mind, теледебати за законом та рішенням Центрвиборчкому мають відбутись між кандидатами 19 квітня на «Суспільному».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті