Захворіло у світі
6,900,011
Померло у світі
399,854
Вилікувалось у світі
3,088,432
Захворіло в Україні
26,999
Померло в Україні
788
Вилікувалось в Україні
12,054
Nord Stream 2 AG подала Данії заявку з третім маршрутом газопроводу «Північний потік – 2»

Nord Stream 2 AG подала Данії заявку з третім маршрутом газопроводу «Північний потік – 2»

Третя заявка стосується маршруту у виключній економічній зоні Данії у водах на південь від острова Борнхольм

Nord Stream 2 AG подала Данії заявку з третім маршрутом газопроводу «Північний потік – 2»
фото DR

Компанія Nord Stream 2 AG направила владі Данії заявку з третім варіантом маршруту газопроводу «Північний потік – 2». Із моменту подачі першої заявки пройшло вже більше двох років. Про це з посиланням на дані компанії пише «Коммєрсант».

Третя заявка стосується маршруту у виключній економічній зоні (ВЕЗ) Данії у водах на південь від острова Борнхольм. Раніше ця територія вважалася спірною між Данією та Польщею. За даними компанії, домовленість між двома країнами досягнута, але не ратифікована Польщею.

Нова заявка компанії включає оцінку впливу проекту на навколишнє середовище. Документ був поданий відповідно до рішення Данського енергетичного агентства (ДЕА) від 26 березня 2019 року. На розгляді ДЕА також перебувають ще дві заявки по маршруту газопроводу. Як стверджує компанія, «обидва маршрути відповідають технічним і екологічним вимогам, і дозвіл може бути виданий за допомогою одного з них».

Данія – єдина з п'яти країн регіону, яка поки що не надала дозвіл на прокладку «Північного потоку – 2» у своїй винятковій економічній зоні в Балтійському морі. Раніше глава австрійської OMV Райнер Зеле припустив, що такий дозвіл буде отримано.

Про те, чому будівництво газопроводу ризикує затягнутись не лише на кілька місяців, а й років, протягом яких українська газотранспортна система залишатиметься затребуваною для експортних поставок «Газпрому» до Європи, можна дізнатися з матеріалу Mind «Клин клином: як Данія та Польща посунули «Північний потік – 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті