Захворіло у світі
6,900,011
Померло у світі
399,854
Вилікувалось у світі
3,088,432
Захворіло в Україні
26,999
Померло в Україні
788
Вилікувалось в Україні
12,054
ФГВФО розповів про схеми виведення найбільш ліквідних активів неплатоспроможних банків

ФГВФО розповів про схеми виведення найбільш ліквідних активів неплатоспроможних банків

Колишні акціонери вдаються до судових позовів щодо скасування ліквідації таких фінустанов і відновлення власної репутації

ФГВФО розповів про схеми виведення найбільш ліквідних активів неплатоспроможних банків
Фото: pixabay

Навмисний зрив продажів активів неплатоспроможних банків через судові позови, а також оскарження рішень щодо ліквідації мають системний характер, йдеться у повідомленні на сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

Про такі схеми повідомив в радіоефірі програми «Ризик без меж» заступник директора-розпорядника ФГВФО Віктор Новіков. За його словами, спроби через суди скасувати ліквідацію потрібні колишнім акціонерам та топ-менеджерам банків для «відбілювання» ділової репутації, а зривом продажів через суди вони та/або інші зацікавлені особи намагаються вивести найбільш ліквідні активи, що залишилися після визнання банків неплатоспроможними.

Так, наприкінці березня цього року Шостий апеляційний суд фактично залишив в силі рішення Окружного адміністративного суду Києва від 27 грудня 2018 року щодо відміни ліквідації банку ПАТ «КБ «Хрещатик». У свою чергу, Фонд подав касаційну скаргу до Верховного Суду України. Однак ризик полягає в тому, що поки буде розглядатися справа (оскільки рішення Шостого апеляційного адміністративного суду набрало чинності), Фонд може втратити контроль над банком. Зокрема, через зміну керівника банку (наразі цю посаду займає уповноважена особа Фонду на ліквідацію банку.

Також нещодавно ФГВФО не зміг оформити результати аукціону з продажу пулу активів АТ «Дельта банк», ціна продажу яких склала 906,2 млн грн. Причиною зриву аукціону стала ухвала того ж таки Окружного адміністративного суду Києва, якою було задоволено клопотання ТОВ «ФК «Октант» про заборону вчиняти будь-які дії з проведення та оформлення результатів електронних торгів для продажу лоту. «Оскільки кошти від продажу активів банків, що ліквідуються, спрямовуються на задоволення кредиторських вимог, через зрив аукціону кредитори АТ «Дельта Банк» фактично втратили можливість отримати 906,2 млн грн», – наголошують у ФГВФО.

Нагадаємо: внаслідок судової тяганини навколо банку «Хрещатик» Фонд був змушений на початку квітня призупинити виплати вкладникам гарантованої суми відшкодування.

Як писав Mind, за даними ФГВФО загальна сума збитків від колишніх власників «Дельта Банку» перевищує 38 млрд грн. Разом з цим, загальна сума, виведена через підставних осіб, досягла 4,5 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті