mind
«Нафтогаз» не зможе виконати постанову Кабміну про зниження ціни на газ

«Нафтогаз» не зможе виконати постанову Кабміну про зниження ціни на газ

Компанія анонсувала зростання ціни на газ для населення з травня

«Нафтогаз» не зможе виконати постанову Кабміну про зниження ціни на газ
Фото: УНІАН

«Нафтогаз України» не зможе виконати останню постанову Кабміну про зниження ціни на газ для населення. Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявив керівник газового дивізіону компанії Андрій Фаворов.

Йдеться про зниження ціни на газ для населення відповідно до постанови №293, яка водночас не відміняє режим спецзобов'язань (ПСО), покладений на НАК постановою №867. Він передбачає зниження ціни на газ з 1 травня для побутових споживачів до рівня 9700–9800 грн за тисячу кубометрів, хоча уряд на початку місяця розпорядився знизити її до 8380 грн за кубометр.

«Ми будемо змушені дотримуватися чинної постанови №867, якою на нас покладені спецзобов'язання. Але наша позиція залишається незмінною. НАК вважає, що газ має продаватися за ринковою ціною, яку визначає попит і пропозиція. Цей рівень може бути як вище ціни, встановленої Кабміном, так і нижче», – зазначив Фаворов.

Нагадаємо: у середині березня «Нафтогаз» запропонував знизити ціну на газ для населення шляхом скасування режиму ПСО. Пропозицію було продиктовано зниженням закупівельної ціни на європейському ринку.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що в пропозиції щодо скасування ПСО може бути пастка. Згодом він зобов'язав НАК знизити ціни, що й призвело до ситуації з постановами, які фактично суперечать одна одній.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті