«Нафтогаз» не зможе виконати постанову Кабміну про зниження ціни на газ

«Нафтогаз» не зможе виконати постанову Кабміну про зниження ціни на газ

Компанія анонсувала зростання ціни на газ для населення з травня

«Нафтогаз» не зможе виконати постанову Кабміну про зниження ціни на газ
Фото: УНІАН

«Нафтогаз України» не зможе виконати останню постанову Кабміну про зниження ціни на газ для населення. Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявив керівник газового дивізіону компанії Андрій Фаворов.

Йдеться про зниження ціни на газ для населення відповідно до постанови №293, яка водночас не відміняє режим спецзобов'язань (ПСО), покладений на НАК постановою №867. Він передбачає зниження ціни на газ з 1 травня для побутових споживачів до рівня 9700–9800 грн за тисячу кубометрів, хоча уряд на початку місяця розпорядився знизити її до 8380 грн за кубометр.

«Ми будемо змушені дотримуватися чинної постанови №867, якою на нас покладені спецзобов'язання. Але наша позиція залишається незмінною. НАК вважає, що газ має продаватися за ринковою ціною, яку визначає попит і пропозиція. Цей рівень може бути як вище ціни, встановленої Кабміном, так і нижче», – зазначив Фаворов.

Нагадаємо: у середині березня «Нафтогаз» запропонував знизити ціну на газ для населення шляхом скасування режиму ПСО. Пропозицію було продиктовано зниженням закупівельної ціни на європейському ринку.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що в пропозиції щодо скасування ПСО може бути пастка. Згодом він зобов'язав НАК знизити ціни, що й призвело до ситуації з постановами, які фактично суперечать одна одній.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло