В Україні запустили перше спеціалізоване видавництво аудіокнижок

В Україні запустили перше спеціалізоване видавництво аудіокнижок

Мобільний застосунок АБУК працює в операційних системах Android та iOS

В Україні запустили перше спеціалізоване видавництво аудіокнижок
Фото: pixabay.com

В Україні запустили мобільний застосунок АБУК для смартфонів і планшетів, у якому можна купувати та слухати аудіоверсії книжок українських видавництв. Про це повідомили Mind засновники першого українського видавництва аудіокнижок.

За їхніми словами, створений мобільний застосунок має власний плеєр, а файли максимально захищені від піратства. Зараз у ньому доступно 40 книжок, здебільшого художніх творів сучасних українських письменників. Найближчим часом АБУК поповниться аудіоверсіями перекладів бізнес-літератури, дитячими книжками, а також лекціями й аудіожурналами.

У видавництві також повідомили, що зазвичай самостійно записують аудіокнижки на партнерських студіях: їх начитують самі автори, досвідчені диктори або актори театру та кіно.

Створений застосунок дозволяє сплачувати за книжки безпосередньо через магазини Google Play або App Store, не потребуючи додаткових реквізитів та гарантуючи безпеку платежів. Стартові інвестиції в розробку продукту склали $0,5 млн.

«Нас бентежила майже повна відсутність якісного українського аудіоконтенту, який можна було б легально придбати та слухати. Особливо це стосується сучасної літератури. Тому ми вирішили створити єдину платформу, де можна купувати аудіоверсії книжок усіх вітчизняних видавництв. Найближчим часом ми плануємо інтенсивно розширювати колекцію аудіозаписів, інвестувати в розвиток цього ринку в нашій країні та в середовищі українських емігрантів», – розповів співзасновник АБУК Юрій Триндюк.

У видавництві додали: проект працює як стартап, що прагне створити максимально зручний та якісний продукт для своєї аудиторії.

«Наша спільнота – українці всього світу, які йдуть за сучасними трендами та постійно розвиваються. Ми плануємо постійно розширювати свій контент – від художньої літератури, що допомагає найкращим чином сприймати культурний контекст, розумітися з людьми та розвивати soft skills, до бізнес-книжок і принципово нових аудіопродуктів, щодо яких поки що тримаємо інтригу», – коментує директор АБУК Марія Помазан.

У застосунку вже можна послухати поетичні та прозові книжки Сергія Жадана, Юрія Андруховича, Василя Шкляра, Любка Дереша, Сергія Лойка, Люко Дашвар та багатьох інших популярних письменників. Крім того, проект випустив аудіоверсію хрестоматії для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури, упорядкованої Олександром Авраменком.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло