Україна ввела нові вимоги щодо імпорту тварин та продукції з них
Вимоги враховують досвід ЄС та міжнародні стандарти

Міністерство аграрної політики та продовольства затвердило нові вимоги до ввезення в Україну живих тварин та продукції тваринного походження. Про це повідомили в Держпродспоживслужбі.
Основна мета введення нових норм – необхідність системного перегляду та оновлення чинних вимог до імпорту, які здебільшого вже не відповідають сучасним реаліям торговельних відносин.
Під час розробки проекту було проаналізовано та використано досвід ЄС та міжнародні стандарти.
Основні нововведення:
- Застосування Україною принципів зонування та компартменталізації – міжнародної практики «гнучкості» торгівлі, коли дозволяється імпортувати тварин або продукцію із зон або компартментів, якщо не вся територія країни-експортера є вільною від тієї чи іншої хвороби тварин.
- Значне зменшення кількості діагностичних досліджень живих тварин, що повинні проводитися на території країни-експортера. У результаті буде зменшено фінансове навантаження на операторів ринку, що планують ввозити в Україну живих тварин.
- Оновлення вимог щодо походження сировини для виробництва харчових продуктів. Наказ не встановлює вимоги щодо походження сировини для виробництва харчового продукту виключно із території країни-експортера, що слугує значним полегшенням для виробників зазначених продуктів.
- Збільшення видового різноманіття продуктів, які можна імпортувати в Україну. Досі закон не прописував вимоги до імпорту низки категорій продуктів, що було значним торговим бар’єром. Наказом встановлено вимоги до таких нових категорій продуктів як композитні продукти, желатин, колаген, молозиво, жаб’ячі лапки та равлики, 33 категорії побічних продуктів та продуктів їхнього оброблення, переробки.
Наказ, який вводить нові вимоги до імпорту в Україну тварин та продукції, набирає чинності через півроку після опублікування.
Раніше Mind писав, що імпорт м'яса до України став рекордним за останні 5 років.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].