EBA не виявила порушень права ЄС Фінрегулятор Данії та Естонії у зв'язку зі справою Danske Bank

EBA не виявила порушень права ЄС Фінрегулятор Данії та Естонії у зв'язку зі справою Danske Bank

Розгляд стосувався фінансової інспекції Естонії (Finantsinspektsioon) і управління Данії з фінансового нагляду (Finanstilsynet)

EBA не виявила порушень права ЄС Фінрегулятор Данії та Естонії у зв'язку зі справою Danske Bank
Фото: Shutterstock

Проведене Європейською службою банківського нагляду (EBA) офіційне розслідування не виявило порушень права ЄС фінансовими регуляторами Естонії та Данії у зв'язку зі справою про відмивання грошей в Danske Bank. Про це пише Інтерфакс.

Рада з нагляду EBA на засіданні 16 квітня по підсумками голосування вирішила, що право ЄС не було порушено. Розслідування припинено.

Розгляд стосувався фінансової інспекції Естонії (Finantsinspektsioon) і управління Данії з фінансового нагляду (Finanstilsynet).

Розслідування було порушено на підставі листа Європейської комісії, в якому EBA закликали задіяти всі доступні їй засоби, щоб з'ясувати, чи не порушили фінрегулятори Естонії та Данії свої обов'язки відповідно до законодавства ЄС.

До порушення офіційного розслідування EBA також направляла попередні запити в обидва відомства.

EBA – незалежний орган ЄС, який здійснює пруденційного регулювання і нагляд в європейському банківському секторі. У його завдання входить забезпечення єдності та ефективності банківських нормативів у всіх країнах блоку і нагляд за їх дотриманням. Загальні цілі EBA – підтримання фінансової стабільності та цілісності банківського сектора ЄС.

Якби розслідування виявило порушення права ЄС, EBA могла б звернутися до Фінрегулятора з рекомендаціями про кроки, які слід зробити, щоб ліквідувати порушення.

Danske Bank – найбільший комерційний банк Данії, один з провідних банків Північної Європи. Материнською компанією є Danske Bank Group. Штаб-квартира знаходиться в Копенгагені.

У минулому році були виявлені масштабні випадки відмивання грошей в його естонському філії: в 2007-2015 роках через нього пройшли 201 млрд євро, походження цих коштів викликає питання. Влада низки країн проводять власні розслідування щодо Danske Bank.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті