«Укравтодор»: на ділянку траси М-05 від Білої Церкви до межі Київської області очікує капремонт

«Укравтодор»: на ділянку траси М-05 від Білої Церкви до межі Київської області очікує капремонт

З 2020 року підприємство продовжить роботи на ділянках від Умані до Одеси, Миколаєва, Херсона

«Укравтодор»: на ділянку траси М-05 від Білої Церкви до межі Київської області очікує капремонт
Фото: «Укравтодор»

«Укравтодор» назвав чергові терміни ремонту траси М-05 Київ-Одеса, зокрема капітальний і середній ремонт ділянки від Білої Церкви до межі Київської області буде проведено протягом 2019 року, з наступного року підприємство продовжить роботи на ділянках від Умані до Одеси, Миколаєва, Херсона, йдеться у повідомленні дорожнього відомства на сторінці Facebook.

Про це повідомив керівник «Укравтодору» Славомір Новак під час робочої наради 17 квітня за участі міністра інфраструктури Володимир Омеляна щодо перевірки початку робіт на ділянці 128-143 км зазначеної траси, де підрядна організація почала роботи із фрезерування асфальтобетонного покриття.

М-05. Початок

Опубликовано Volodymyr Omelyan Среда, 17 апреля 2019 г.

«Цього року ми проведемо капітальний і середній ремонт М-05 на ділянці від Білої Церкви до межі Київської області за рахунок Дорожнього фонду, коштів ЄБРР та ЄІБ, – зауважив Новак. – За рахунок програми GO Highway вже почали ремонт коридору у Черкаській області – від кордону на південь».

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян та керівник Державного агентства автомобільних доріг Славомір Новак...

Опубликовано Укравтодор Среда, 17 апреля 2019 г.

Крім того, заплановано продовжити роботи, які було заморожено в 2008 році, з будівництва мосту через Хаджибейський лиман. «Контракт із переможцем тендеру вже підписано», – наголосив Новак і додав, – З 2020 року фокусуємося на подальших ділянках від Умані до Одеси, Миколаєва, Херсона. Наша мета – підвищити цю дорогу до категорії автобану».

Як нагадують у підприємстві, договір із підрядною компанією в результаті проведення публічних закупівель «ProZorro» було укладено 19 вересня 2018 року. Роботи на цій ділянці планується завершити до жовтня цього року.

Автомобільна дорога державного значення М-05 Київ – Одеса є складовою частиною міжнародного транспортного коридору європейського коридору Е95 Гельсінкі – Київ – Одеса – Димитровград – Алексанруполіс і має загальну протяжність 504,6 км і проходить через Київську, Черкаську, Кіровоградську, Миколаївську та Одеську області.

В 2003 році був прийнятий Закон України «Про реконструкцію та експлуатацію на платній Основі автомобільної дороги Київ – Одеса на ділянці від Жашкова до Червонознам'янки». Загальна відстань ділянки автодороги, яка підлягала реконструкції, становила 219 км, загальна вартість робіт – 3,9 млрд грн (майже $ 800 млн).

Того ж року розпочалась реконструкція на 118 ділянках автодороги в Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях. До робіт було залучено 63 українських дорожньо-будівельних і спеціалізованих мостобудівних організацій, будівельні підрозділи «Укрзалізниці», залізничні війська, будівельні компанії з Туреччини, Білорусі, Фінляндії, Німеччини та Македонії, залучено понад 1780 одиниць техніки.

Роботи з реконструкції автомобільної дороги М-05 Київ-Одеса здійснювалися за кредитні кошти. Зокрема, у 2004 році був отриманий кредит «Deutsche Bank AG» в розмірі $480 млн.

У результаті, 23 жовтня 2004 року відкрито рух автомобільного транспорту по 4 смугах реконструйованої ділянки Жашків – Червонознам'янка.

У 2007 році розпочався капітальний ремонт дороги М-05 від Червонознам’янки до Одеси, але у 2010 році його було призупинено через відсутність фінансування. Незакінчений ремонт конструкції дорожнього одягу після тривалої експлуатації (понад 10 років) призвів до того, що на існуючому покритті при інтенсивному рухові великовагового транспорту виникли значні деформації покриття.

Нагадаємо: минулого року Кабмін затвердив програми розвитку «Укравтодором» автомобільних доріг загального користування на 5 років. Згідно плану «Укравтодор» продовжить роботи на основних коридорах: GО Highway, М-03, М-05, М-01, Н-08, Н-31.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті