Росія заборонила експорт нафти в Україну (ОНОВЛЕНО)

Росія заборонила експорт нафти в Україну (ОНОВЛЕНО)

Таким чином Москва відреагувала на розширення Україною списку заборонених для імпорту російських товарів

Росія заборонила експорт нафти в Україну (ОНОВЛЕНО)
фото pixabay.com

РФ вживає заходів у відповідь на дії Кабінету міністрів України, який розширив список заборонених для імпорту російських товарів, і забороняє ввезення нафти в Україну. Про це в четвер, 18 квітня, заявив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв, передає видання «Ізвєстія».

Розширення санкцій стало реакцією Москви на «недружні дії» Києва, пояснив голова російського уряду.

«Кілька днів тому Кабінет міністрів України зробив черговий недружній крок щодо нашої країни, розширив список заборонених для імпорту на територію України російських товарів. У цих умовах ми змушені свої інтереси захищати і вжити відповідних заходів: я підписав постанову уряду на цю тему», – сказав Медведєв.

Він пояснив, що документом «визначається перелік тих товарів, які з 1 червня поточного року можна вивозити в Україну тільки на підставі окремих дозволів». 

«До цієї категорії включена продукція ПЕК, зокрема вугілля і ті ж самі нафта й нафтопродукти», – уточнив Медведєв.

Крім того, розширюється заборона на ввезення в Росію низки українських товарів, насамперед продукції машинобудування, легкої промисловості та металообробки.

Нагадаємо: 10 квітня уряд України прийняв рішення розширити санкції проти Росії. Зокрема, в Україну заборонили ввозити скляну тару, зокрема пляшки й банки.

Оновлено: Нафтогазова Асоціація України (НАУ) проаналізувала зміни до постанови РФ від 18 квітня 2019 р № 460-25. Згідно даного документа з 1 червня 2019 року імпорт дизельного палива, бензинів і скрапленого газу в Україну буде здійснюватися на підставі дозволів Мінекономрозвитку РФ. В документі не йдеться, що обсяги палива будуть якимось чином обмежені.
Якщо компанії-постачальники палива своєчасно отримають дозволи, ситуація на ринку нафтопродуктів України залишиться незмінною.
На сьогодні критерії і правила, за якими будуть видавати такі дозволи поки що не опубліковані.
Варто відзначити, що ступінь диверсифікації ринку України перевищує рівень багатьох європейських держав. З 2017 року паливо в Україну надходить більше, ніж з 10 країн з використанням всіляких логістичних схем – морської, залізничної, автомобільної та трубопровідної, що дозволяє в стислі терміни організувати будь-які поставки.
Тому, в разі затримки видачі дозволів компаніям-постачальникам палива, ринок України швидко переорієнтовується на поставки з інших країн: Білорусії, Польщі, Румунії, Угорщини та інших. В такому разі можливі незначні коливання вартості палива в зв'язку зі зміною логістичних маршрутів поставок.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті