Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
ВСУ заборонив депутатам місцевих рад голосувати у стані конфлікту інтересів

ВСУ заборонив депутатам місцевих рад голосувати у стані конфлікту інтересів

Верховний суд постановив, що рішення, прийняті у стані конфлікту інтересів, можуть бути оскарженні та скасовані

ВСУ заборонив депутатам місцевих рад голосувати у стані конфлікту інтересів
Фото: УНІАН

Велика палата Верховного суду України заборонила депутатам місцевих рад голосувати у стані конфлікту інтересів. Про це повідомили засновники проекту WikiInvestigation – платформи громадських розслідувань.

За їх словами, спочатку громадські детективи перевірили сотні рад і знайшли випадки голосування з конфліктом інтересів за допомогою інноваційної платформи WikiInvestigation.

«Наприклад, працівник підприємства, що є депутатом, голосує за видачу землі компанії, де він працює. Таким чином він ігнорував інтереси виборців, щоб догодити начальнику чи родичам. У результаті розслідування НАЗК отримала 28 повідомлень про правопорушення, пов’язані з корупцією. Зараз за ними проводиться перевірка», – сказано в повідомленні.
 
Представники проекту зазначили, що потім Верховний суд постановив, що рішення, прийняті в стані конфлікту інтересів, можуть бути оскарженні та скасовані. 

Як повідомляє сайт Судової влади України: «Для встановлення порушення процедури прийняття рішення, визначальним є сам факт участі депутата у голосуванні за наявності конфлікту інтересів (незалежно потенційного чи реального), а не вплив такого голосування на прийняте рішення з урахуванням наявності кваліфікованої більшості, необхідної для прийняття позитивного рішення колегіальним органом».

Висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного суду, є обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень.

У рамках проекту WikiInvestigation були розроблені також законодавчі пропозиції «Конфлікт інтересів депутатів при прийнятті рішень місцевими радами: проблема та шляхи її усунення», якими було запропоновано врегулювати питання голосування депутатів місцевих рад при наявності конфлікту інтересів.

Представники проекту додали, що запропоновані  пропозиції, зокрема, були направлені на усунення законодавчих прогалин у частині врегулювання конфлікту інтересів та створення автоматичної перевірки наявності конфлікту інтересів у депутатів місцевих рад при голосуванні за те чи інше питання.

Раніше Mind писав, що НАЗК повідомило про конфлікт інтересів у Омеляна та глави АМПУ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті