ВСУ заборонив депутатам місцевих рад голосувати у стані конфлікту інтересів
Верховний суд постановив, що рішення, прийняті у стані конфлікту інтересів, можуть бути оскарженні та скасовані

Велика палата Верховного суду України заборонила депутатам місцевих рад голосувати у стані конфлікту інтересів. Про це повідомили засновники проекту WikiInvestigation – платформи громадських розслідувань.
За їх словами, спочатку громадські детективи перевірили сотні рад і знайшли випадки голосування з конфліктом інтересів за допомогою інноваційної платформи WikiInvestigation.
«Наприклад, працівник підприємства, що є депутатом, голосує за видачу землі компанії, де він працює. Таким чином він ігнорував інтереси виборців, щоб догодити начальнику чи родичам. У результаті розслідування НАЗК отримала 28 повідомлень про правопорушення, пов’язані з корупцією. Зараз за ними проводиться перевірка», – сказано в повідомленні.
Представники проекту зазначили, що потім Верховний суд постановив, що рішення, прийняті в стані конфлікту інтересів, можуть бути оскарженні та скасовані.
Як повідомляє сайт Судової влади України: «Для встановлення порушення процедури прийняття рішення, визначальним є сам факт участі депутата у голосуванні за наявності конфлікту інтересів (незалежно потенційного чи реального), а не вплив такого голосування на прийняте рішення з урахуванням наявності кваліфікованої більшості, необхідної для прийняття позитивного рішення колегіальним органом».
Висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного суду, є обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень.
У рамках проекту WikiInvestigation були розроблені також законодавчі пропозиції «Конфлікт інтересів депутатів при прийнятті рішень місцевими радами: проблема та шляхи її усунення», якими було запропоновано врегулювати питання голосування депутатів місцевих рад при наявності конфлікту інтересів.
Представники проекту додали, що запропоновані пропозиції, зокрема, були направлені на усунення законодавчих прогалин у частині врегулювання конфлікту інтересів та створення автоматичної перевірки наявності конфлікту інтересів у депутатів місцевих рад при голосуванні за те чи інше питання.
Раніше Mind писав, що НАЗК повідомило про конфлікт інтересів у Омеляна та глави АМПУ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].