Венесуела може обходити американські санкції через «Роснєфть» – Reuters

Венесуела може обходити американські санкції через «Роснєфть» – Reuters

PDVSA передає свої рахунки «Роснєфті», російська компанія оплачує венесуельську нафту зі знижкою, а згодом отримує її повну вартість від кінцевого покупця

Венесуела може обходити американські санкції через «Роснєфть» – Reuters
фото Shutterstock

Президент Венесуели Ніколас Мадуро направляє грошові потоки від продажів венесуельської нафти через російський державний енергетичний гігант «Роснєфть», намагаючись ухилитися від санкцій США, спрямованих на повалення його режиму. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що PDVSA передає «Роснєфті» свої рахунки-фактури від продажу нафти. Період оплати в подібних угодах становить від 30 до 90 днів, проте російська компанія перераховує гроші негайно, відзначає Reuters.

Документи вказують, що «Роснефть» оплачує венесуельську нафту зі знижкою, а згодом отримує її повну вартість від кінцевого покупця.

Такі дії свідчать про все більшу залежність уряду Мадуро, який потерпає від браку коштів, від Росії на тлі того, як США «затягують фінансову петлю» навколо Мадуро, якого вони вважають диктатором.

Джерела повідомляють,що з січня адміністрація Мадуро веде переговори з Москвою щодо того, як обійти санкції, зокрема, які стосуються клієнтів, які платять PDVSA в доларах. Росія публічно заявила, що санкції США є незаконним, і вона прагнутиме допомогти Венесуелі з ними справитись.

Видання також наголошує, що Росія позичила Венесуелі майже $16 млрд 2006 року, які підлягають погашенню під час транспортуванні нафти, а також прийняла значні частки в нафтових проектах, що означає, що вона вже контролює значну частину видобутку в південноамериканській країні.

Незвична платіжна угода PDVSA з «Роснєфтью» є частиною серії схем уряду Мадуро, спрямованих на отримання доступу до готівки, включаючи продаж золотих резервів Центрального банку. Ці схеми засмутили вашингтонських чиновників, які в останні дні задавалися питанням, чому санкції не надали більш драматичного впливу на фінанси Венесуели.

«PDVSA сплачує свою дебіторську заборгованість «Роснєфті» , – сказало джерело в венесуельській державній фірмі, яке говорило на умовах анонімності, побоюючись помсти. – Грошові кошти потрапляють в російські банки або використовуються для розрахунків в очікуванні платежів, таких як морські послуги або фрахт, щоб експорт нафти не переривався».

Джерела повідомили, що частина грошей надходила через російсько-венесуельський банк «Єврофінанс Моснарбанк», який потрапив під санкції США минулого місяця. Прес-секретар банку заперечив, що такі угоди проходили через банк.

Як показують вивчені агентством документи, в схемі бере участь ряд великих енергетичних компаній, зокрема індійська компанія Reliance Industries. За словами представника Reliance, індійська сторона купує венесуельську нафту за допомогою російських і китайських компаній. Він підкреслив, що Reliance знаходиться «в активному діалозі з Держдепартаментом США «з питань придбання нафти з Венесуели, щоб не порушувати введені Вашингтоном санкції.

Нагадаємо: 28 січня США впровадили санкції проти нафтового сектору Венесуели. Які передбачають, що країна і надалі може продавати свою нафту на світовому ринку. Але виручені гроші потраплятимуть на заблоковані рахунки, доступу до яких не буде, зокрема і у Мадуро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію