Литва висловила обурення через візит президентки Естонії до Путіна
Спецпроєкт
Естонія

Литва висловила обурення через візит президентки Естонії до Путіна

Балтійські країни мають триматися разом і узгоджувати відносини з Росією, вважають в МЗС Литви

Литва висловила обурення через візит президентки Естонії до Путіна
фото kremlin.ru

Глава литовського Міністерства закордонних справ Лінас Лінкявічус закликав естонську владу узгоджувати з іншими країнами Балтії свій діалог з Росією. Дипломат нагадав, що прибалтійські республіки повинні проявляти єдність і не давати Москві приводу створювати враження звичайної співпраці, передає Delfi.

Заява литовського МЗС пов’язана з візитом напередодні, 18 квітня, у Москву естонської президентки Керсті Кальюлайд та її зустрічі з президентом РФ Владіміром Путіним.

«Зазвичай ми це координуємо і діємо об'єднано, це більш ефективно, оскільки завжди будуть спроби розколоти нас і перевірити єдність європейських і балтійських країн», – зазначив Лінас Лінкявічюс.

За його словами, естонська влада до візиту Кальюлайд в Москву не надала жодної інформації про питання, які планується обговорювати з Путіним.

Міністр висловив надію на те, що Естонія надасть більше інформації після зустрічі. Лінас Лінкявічюс підкреслив, що не хоче оцінювати візити посадових осіб інших країн, але додав, що для Росії «актуально продемонструвати, що немає ізоляції, можливо, створити враження звичайної співпраці, і цьому сприяють такі візити».

За словами міністра, зазвичай після зустрічей з представниками західних країн не змінюються «не тільки дії, а й риторика Росії».

Після переговорів з Путіним Кальюлайд написала в Facebook, що відкрила нове посольство Естонії в Москві, і завдяки цьому відкриється нове дихання і в стосунках Таллінна і Москви.

Президент Естонії після зустрічі з російським президентом заявила, що вони обговорювали «складні теми, одночасно демонструючи взаємну повагу навіть у найскладніші моменти».

Кальюлайд сказала, щоїї візит «є знаком того, що Естонія готова спілкуватися з сусідом». Вона також заявила, що настав час відновити програму співпраці ЄС і Росії.

Нагадаємо, нещодавно Україна подякувала Польщі й Естонії за недопущення російського вітрильника в їх води.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло