Французька поліція назвала точне місце загоряння в Нотр-Дамі

Французька поліція назвала точне місце загоряння в Нотр-Дамі

Осередок загоряння в Соборі Паризької Богоматері знаходився поблизу основи його шпиля

Французька поліція назвала точне місце загоряння в Нотр-Дамі
Фото: Twitter

Французькі слідчі визначили точне місце, з якого почалася пожежа в Соборі Паризької Богоматері. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на телеканал CNN.

Поліція повідомила, що переглянула безліч відео і фотографій пожежі, і тепер вважає, що осередок загоряння знаходився в центральній частині собору поблизу основи його шпиля.

Крім цього, поліція звернула особливу увагу на роботу пожежної сигналізації в Нотр-Дамі.

Поліцейські вважають, що датчики пожежної сигналізації в соборі могли працювати некоректно.

До такого висновку слідчих підштовхнув той факт, що, коли служба безпеки Нотр-Дама помітила пожежу, висота полум'я становила вже майже три метри.

Додамо, що пожежна сигналізація в паризькому соборі спрацювала двічі: спершу співробітники не змогли виявити загоряння, воно стало явним лише через 23 хвилини, коли пожежна тривога спрацювала вдруге.

Також слідчих цікавлять ліфти, зведені для робіт із реконструкції собору.

Нагадаємо: сильна пожежа сталася в Соборі Паризької Богоматері в понеділок, 15 квітня. Пожежа почалася на будівельних риштуваннях, зведених над дахом собору у зв'язку з реставрацією. Собору завдано значної шкоди: обрушився шпиль будівлі, а також дах.

Собор Паризької Богоматері розташований у самому центрі Парижа і є символом французької столиці, а також однією із найвідоміших пам'яток в Європі. Його звели з ініціативи паризького єпископа Моріса де Сюллі в період 1163-1345 років.

До цього Реставрація готичного собору проводилася в 19-му столітті: було відремонтовано скульптурну частину, пошкоджену в роки Великої Французької революції, зведено новий шпиль.

Щорічно собор відвідують 14 млн осіб.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті