Захворіло у світі
59,787,369
Померло у світі
1,409,639
Вилікувалось у світі
38,282,339
Захворіло в Україні
661,858
Померло в Україні
11,492
Вилікувалось в Україні
307,778
«Укртрансгаз» судиться з ДФС через нарахування податків на 1 млрд грн

«Укртрансгаз» судиться з ДФС через нарахування податків на 1 млрд грн

За 2018 рік «Укртрансгаз» сплатив 6,636 млрд грн податків до зведеного бюджету

«Укртрансгаз» судиться з ДФС через нарахування податків на 1 млрд грн
Фото: УНІАН

12 квітня Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження за позовом «Укртрансгазу» до Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування рішення про податкове зобов’язання з податку на прибуток у сумі 63,99 млн грн та ПДВ у розмірі 769,5 млн грн. Про це пише finbalance.

26 березня Шостий апеляційний адмінсуд відмовився задовольнив апеляційну скаргу ДФС та залишив без змін рішення Окружного адмінсуду Києва від 30 жовтня 2018 року, яким було задоволено позов «Укртрансгазу» і зобов`язано ДФС надати до Держказначейства висновок про повернення «Укртрансгазу» суму надмірно сплаченого ПДВ на 120 млн грн.

Суд апеляційної інстанції визнав рішення суду першої інстанції, що переплата в позивача утворилась у 2017 році при поданні уточнюючих декларацій із ПДВ за попередні періоди, за які зменшувалися позитивні нарахування в межах залишку узгоджених податкових зобов’язань. При цьому всі суми податкових зобов’язань із ПДВ, задекларовані «Укртрансгазом» у відповідних періодах та в уточнюючих розрахунках, передбачали збільшення податкових зобов’язань із ПДВ, сплачені до бюджету за рахунок коштів, які обліковуються на рахунку «Укртрансгазу» в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (СЕА ПДВ).

«Матеріали справи свідчать, що показники уточнюючих декларацій із податку на додану вартість, які зменшували суми сплачених узгоджених податкових зобов’язань за попередні періоди, не знайшли свого відображення на рахунку «Укртрансгазу» в СЕА ПДВ, а накопичувалися на ІКПП – інтегрованій картці платника податку товариства. Таким чином, суми, відображені в ІКПП «Укртрансгазу», є надмірно сплаченими. Колегія суддів прийшла до висновку про протиправну бездіяльність податкового органу, оскільки ним не підготовлено та не подано висновок про повернення сум грошових зобов’язань з податку на додану вартість на користь позивача, а відтак апеляційна скарга не підлягає задоволенню», – зазначив Шостий апеляційний адмінсуд.

За даними ДФС, обсяг податкових платежів «Укртрансгазу» до зведеного бюджету за 2018 рік становив 6,636 млрд грн.

Раніше Mind писав, що «Укртрансгаз» оголосив конкурси на постачання 1,4 млрд кубів газу до кінця року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті