Захворіло у світі
1,362,936
Померло у світі
76,373
Вилікувалось у світі
292,188
Захворіло в Україні
1462
Померло в Україні
45
Вилікувалось в Україні
28
Туристів допустили до Собору Паризької Богоматері

Туристів допустили до Собору Паризької Богоматері

Всередину заходити, щоправда, поки що не можна

Туристів допустили до Собору Паризької Богоматері
фото DR

Поліція відкрила доступ у квартали, прилеглі до собору Паризької Богоматері, і до площі перед ним. Через тиждень після руйнівної пожежі туристи знову можуть побачити один із символів французької столиці, передає Euronews.

Однак всередину вхід зі зрозумілих причин поки що закритий, там продовжуються роботи з ліквідації наслідків пожежі.

Архітектори й будівельники перевірили та зміцнили конструкцію собору Нотр-Дам після пожежі. Загрози обвалення стін собору вже немає, повідомив представник паризької пожежної служби.

«Минулого літа ми приїжджали з дітьми й не змогли потрапити в собор, тому що було дуже багато людей, – пояснив один із туристів. – Ми тоді сказали, мовляв, собор стоїть вже 800 років, подивимося його іншим разом. І ось ми повернулися, тому що хтозна, чи побачимо ми його ще таким».

Французи з тривогою говорять про перспективи відновлення зруйнованих частин собору. Головне питання: «Чи можна сьогодні побудувати щось подібне?»

Автори онлайн-петиції за автентичну реконструкцію будівлі вважають, що це необхідно. Під відповідним зверненням до французької влади стоять десятки тисяч підписів.

Президент Франції Еммануель Макрон обіцяв, що собор Паризької Богоматері відновлять за 5 років. До робіт можуть залучити іноземних архітекторів, а найкращий проект реконструкції відбиратимуть на міжнародному конкурсі.

Собор Паризької Богоматері будувався майже 200 років, роботи почалися в середині XII століття. Покритий свинцем шпиль, який впав під час пожежі, був добудований у середині ХIX століття архітектором Еженом Віолле-ле-Дюком.

Газета Le Parisien припустила, що причиною нещастя могла стати комп'ютерна помилка, яка з самого початку призвела до помилкової вказівки місця, куди слід було насамперед прямувати пожежним бригадам.

Також слідчі вивчають стан тимчасових ліфтів, які застосовувалися для реставраційних робіт, оскільки саме вони могли стати причиною виникнення пожежі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію